Oranje

Odg: Oranje....

@Bubu
Koliko km/h ides posto ores sa trobraznim plugom? Glave su bese Kverneland?
:cao:
 
Odg: Oranje....

kako ide ona pjesma probao sam ali neide

SDC13229.jpg


SDC13230.jpg
 
Odg: Oranje....

rasa02 je napisao(la):
@kreso
Zar taj trobrazdni obrtac nije prevelik za TD90?
IMT-550 je napisao(la):
rasa02 je napisao(la):
@kreso
Zar taj trobrazdni obrtac nije prevelik za TD90?
nije prevelik , mozda je malo tezi za TD-a...... :cao:

malo je težak jer je jako masivno napravljen . ali za vući nije teško , jedino da su uvjeti bolji , inaće na susjednoj parceli čovjek ore sa agrotronom k 110 , i sa rx 120 obadva vuku 2 brazdne plugove
 
Odg: Oranje....

Konačno završeno oranje.... :D u zadnji momenat...sneg pada :kisa:
 
Odg: Oranje....

@Bojcetic

Orao sam sa obicnim 577 i dvobrazdnim plugom jer su te njive u susednom selu i bile su netarupirane pa mi se nije dalo da vucem tarup sa DV-om zbog tezine i male kabine. Orao sam 1. brzom kao i svake godine samo sto je i pored mraza bilo malo proklizavanja iako sam koristio blokadu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oIIUCKI5a4w[/youtube]
 
Odg: Oranje....

Završio sam zimsko orenje. Ostalo je još oko 2,5ha prolećnog, odnosno oranja posle opasnosti od poplava jer je jako nizak teren u odnosu na nivo Z. Morave.
 
Odg: Oranje....

Ja sam danas orao od 9 do 15.Pre tog je sin razbacao DAP.Zaoravao sam kukuruz koji stoji ,jes da nije redovan ali je visok 1-1,5 m.Izgleda da je predhodni vlasnik sejao na prolećno oranje bez pripreme.Posle je samo oprskao i nije ni brao.
 
Odg: Oranje....

zorancile je napisao(la):
Jel to Iljev, 3. duž u pitanju?
jeste
ralekiraj je napisao(la):
Postavi slike tog oranja :cao:
Imam nekoliko slika u telefon ali nemogu da postavim.Moram prvo da prebacim sa mog telefona na telefon mladjeg Kiraja pa tek onda na laptop a on nije tu.Plus toga prošli put mi je rekao da više neće to da radi.
 
Nazad
Vrh