Oranje

Ako otkine saraf sa maticama onda je to neka kosa vuca toliko izrazena da baca traktru prednjicu po pola metra. Ja sam orao sa 558 sa obicnim osigutacima nikada mi se nista nije desilo. Na Armi su osiguraci kao i na brendu sto je NA pozajmio i nema sanse da se otkaci. Cak kada se otkacinje mora pazljivo jer dobro moze povrediti prste/ruku.
 
Ili sraf sa osiguravajucom maticom, ili ovakav osigurac
80649_bild.jpg
 
Ja sam samo jednom imao otkacinjanje pluga i to prosle godine. Nekih 20tak minuta mi je trebalo da ga zakacim sam (uz obilje psovki), da je bio jos jedan mnogo bih ga lakse zakacio. A osigurac kao sto je Druskan izbacio samo onaj obican bez kontra opruge, kukuruzovina mu dosla glave. Otad ih koristim samo za sejalicu, prskalicu i ciklon.
 
Kod mene na svim prikljuccima pocevsi od tanjirace,pluga,spremaca,sejalica itd ide sraf 10.9 (12×50) i dupla matica,i nikad prpblema nije bilo.
 
Ja na plug stavljam samo imbus šraf 12. Nema da spadne. I svake sezone novi šrafovi. A sa druge strane ruke hidraulike ide isto imbus ali dupla matica plus matica sa plastikom. Baš zbog prošlogodišnjih loših iskustava i otkačinjanja pluga.
 
Ako nije tarupano ili istanjirano ,štapovi suncukreta ,prave "sranje".Kida žice ,izbija osigurače ....Ima jedan slučaj gde je ušao u iberlauf .Čovek za malo da radi generalno pošto mu se motor sav "prosro"
 
Nazad
Vrh