Oranje

Ima narod para jos kako. Svi zivi dizu arendu a kukaju kako je gorivo skupo. Pa sta koji moj, soprostenjem, seerete vise (ne mislim na forumase, vec uopsteno). Vi mislite da neko to ne prati i ne zna koliko se krece cena zakupa. Dokle god ima ko ce platiti 80k 90k za Ha, dotle gorivo nije skupo.
 
Kad god citam ove vase arende po vojvodini ja se najezim.Kod mene je hektar 50e gde ima malo nagiba coskova itd.A ravne njive su max 100e,jeste da je zemlja "dvocifrene klase" ali sigurno ne radja 10 puta manje nego ta vasa....
 
Ja sam ponudio 26kj da dam u zakup,u dva komada,jedan prekoputa drugog,2 bunara za navodnjavanje,trazim 500e za kj. Ako neka budala naleti odma dajem u zakup..
 
Od 1.11.2018.NIS na svojim pumpama smanjuje popust na gorivo za poljoprivrednike i cena dizela ide gore.
 
A o novim popustima obavestiće nas 1.11. Tako piše u poruci koju sam dobio pre nekoliko dana. Moguće da će da smanje čim kažu da koristimo ove sadašnje popuste do 31.
 
Nigde nepise da moraju da se citaju moji postovi kome smeta neka ne cita ,ostali su delovi atara neuzorani jos kako ali ti se tad nisi bavio poljoprivredom pa neznas:ppozdrav:
Moguce da je to bilo negde '90-'91,tada sam imao 13-14god. i imao sam nekih lepsi stvari da radim,a ne da idem po ataru.
Tada NIJE bilo da se kupi nafte zbog rata,ali tada je bilo novaca,neznam da li se ti toga secas.
 
Lepo radi nema sta, koji je zahvat pluga i kako ga nosi hidraulika jel mu tezak? Tako nesto bi mi gledali za nas 560.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока

nosi ga lako ali bez kotača ne uzimaj jer ne koristim hidrulik za oranje.
Spustim i gas u teškoj zemlji 3 a u boljoj prvom.
Zahvat nisam mjerio
 
Nazad
Vrh