Oranje

Kverneland je priča za sebe, imao sam četiri komada, i tražim peti. Što se tiče zaoravanja, isti je kao i svaki drugi, treba ga uštelati kako manual kaže i radi bez brige. Sa Kuhn-om nemam osobnog iskustva, ali ne sviďaju mi se neke stvari na njemu, a otkad je kolegin VariMaster pukao pred mojim očima,još manje mi se sviďa...
 
Svaki kraj ima svoje. Garantiram da je u jakoj, masnoj zemlji kverneland zakon. Mnogi ovdje vidim oru zimsku brazdu "da se sipa" po meni je to lako obradiva zemlja i tu nema neke pretjerane pameti, zakopčaj što god hoćeš i gas 10-11kmh. Vidim da većinu ne pati što 20% kukuruzovine viri napolje "zima će odraditi svoje" i "dobro je to zaorano" tako da ne vrijedi ni tu puno trošiti riječi. Svaka čast na onoj famoznoj smoLnici što se po FB provlači to ni ne znam šta je, očito je neka teža zemlja, mislim da bi tu KV s pravilnim izborom radnog tijela samo tako otpuhao konkurenciju i po kvaliteti zaoravanja mase i kvaliteti samog oranja. Da se razumijemo, ne fali ništa ni KUHN ni LEMKEN ni ER-MO a bome ni VOGEL plugu. Svi oni rade svoj posao alo ipak vjerujem da kvernelandu ne mogu donesti ni vode. Teško se nađe na internetu slika polomitog kvernelanda dok ovih ostalih ima dosta, i to govori nešto.
 
Ja sam imao kvernelanda, i sad u selu ima dva kvernelanda, i svi muku muce sa zaoravanjem zetvenih ostataka od kukuruza. Jel moguce da bas niko od nas nije znao da podesi plug?
Ajde da i nismo znali, ali kad je dosao jedan nov kverneland dosli su i serviseri da ga puste u rad. Podesen je po knjizi i oped isti problem. Daske su br. 9 cini mi se, jasam imao br. 8. Na tom novom je i razmak i klirens veci i predpluznjaci za kukuruz. Problem ga je podesiti mada mu je kvalitet izrade vrh svih vrhova, a takodje i slaganje oranja. Posle njegase neprepoznaje ni jedna brazda.
 
Neko reče nema još zatvaranja... Kako nema, ima al letnje brazde
99f9acefc114307b8d96a5a11ecbb329.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja sam imao kvernelanda, i sad u selu ima dva kvernelanda, i svi muku muce sa zaoravanjem zetvenih ostataka od kukuruza. Jel moguce da bas niko od nas nije znao da podesi plug?
Ajde da i nismo znali, ali kad je dosao jedan nov kverneland dosli su i serviseri da ga puste u rad. Podesen je po knjizi i oped isti problem. Daske su br. 9 cini mi se, jasam imao br. 8. Na tom novom je i razmak i klirens veci i predpluznjaci za kukuruz. Problem ga je podesiti mada mu je kvalitet izrade vrh svih vrhova, a takodje i slaganje oranja. Posle njegase neprepoznaje ni jedna brazda.

Ja sam se nagledao servisera koji ne znaju šta rade, a i starih orača koji ne znaju orati.
 
Pretezak,lomi mi spingle za stelovanje poluga...Preksinoc mi klone poluga prilikom okretanja pluga.Ziva muka da je bilo prekaciti za drugi traktor...Kum je sa Torpedom 90 uspeo da ga prenese 200m i da mu plug ispesavije desnu polugu kao perecu...Inace plug kao plug nema greske,samo mu 1200 i kusur kg previse za Dajca.

Menjaj tu kanticu od traktora kume.Za taj plug ti treba mnogo ozbiljniji traktor.Taj dajc ti je samo za transport i fine poslove.Kad treba da zapne onda je muka
 
Ma lemken je super šta se tiče pluga.
Lako se vuču i kvalitetni.
I moj bolje radi u težoj zemlji nego u lakoj.
Ova se zaljepi za dasku pa plug teško dođe do izražaja.
 
Meni je pukla leva poluga ove godine u oranju.Podigao plug i da ga okrenem na drugu stranu kad je to puklo i plug brečio na zemlju a noć ne vidi se ništa.Ne da sam se uplašio nego srce da mi iskoči a mašine nisu moje.
 
Ide kantica Mladene za sve pare, mora da si priki poorao sve pa sad sebi :osmeh:
Nisam ti se javljao jer nisam ni zavrsio planirano a I zazimilo pa ne mogu nikud.
 
Ne jedite se oko pucanja, i meni je topling pukao kad sam orao sa Kuhnom ali verujem da nije zbog tog pluga pukao vec zbog jednog mnogo veceg. Sad orem sa Vogelom 1050, bez problema ga nosim ali mi je topling svakako raskliman od laganih prikljucaka koje nosim pa pazim kako vozim i kako okrecem. Na Claasu je moguce stelovati protok jedne sekcije i u tu sekciju uvek kacim creva od pluga i lepo nastelujem da ne cima kad okrece i to je to. Inace, najlakse oranje oko 25cm dubine preko 8 na sat sa zahvatom pluga 3x40cm a najteze oko 5 na sat ali je i dubina oko 30cm jer plug iskace kad ide plice. Evo fotki gde je islo lepo i gde sam stelovao plug:
2n1chmw.jpg

2s76qmx.jpg
 
Jbg nije teo da slusa da je kupi ovakvu masinu sad mu plug ne bi bio problem!:osmeh:

https://www.facebook.com/nikica.lazic.5/videos/1000229150180174/?t=2
Drale...
Cvejka...
48180389_1884344915012592_1838946378709991424_o.jpg


Danas me je posetio jedan majstor i dao mi savet da smanjim malo dozivljaj prilikom okretanja pluga...Kaze mi on da je to isto kao kada visiS okacen rukama na sipci,a neko te lupa po prstima...jednom moras popustiti.Tako i sa ovim..plug podignut,a klip udara o granicnik kao cekic o nakovanj...negde mora popustiti...
 
Nazad
Vrh