Oranje

Mislim da ne placaju gazenje oranja, nego samo kad pogaze neki usev, ali kad pogaze oranje predju podrivacem .Svejedno tu bude posle slabiji usev i primetno se vidi trasa kojom su presli
 
Ja ne razumem samo kako 98ks vuce 6 brazdi u teskoj zemlji....

Tko je rekao teska zemlja:haha:. Zemljiste je polder ili kako se vec zove oteto frisko od mora , ispod je 2m razine mora , ovdje bi volovi vukli 3 brazde. Teska Fordova reklama i nista vise.

Duzina koju oru je 1,5 milja, vozaci se mjenjaju u hodu traktora , gorivo se sipa u hodu.

Ovo gore je kur**** bez pokrica , ovo dolje je "oranje" 5 komada gusenicara vuku 1 brazdu


Evo jos , ima toga puno na netu

Citao sam zasto to rade, kazu da je zemlja obradom postala neplodna , doslo je do saturacije sitnih cestica i takvim ekstremnim oranjem 1,8 m ili 2m navodno opet postaje plodna , kosta isto ekstremno , sto je u suprotnosti sto su nas uvjek ucili , rade tamo gje je najintenzivnija poljoprivreda u europi i USA.
 
Poslednja izmena:
Ja sam jutros bio, ali ne bas jutros jer sam imao neke obaveze.Zakasnio sam jer je vec bilo popustilo.

Mada i jutros kad sam kacio plug kad je bilo pomrzlo bilo je problema sa proklizavanjem uz mali breg u rikverc.Ispod poledilo a gore suvi sneg a gume jos malo skroz celave.

Vratio se kuci posle predjenih 6m :D Potrosio bih silu goriva.
 
danas sam i ja malo radio.
0a2ab089b935f447f5d4b97ff1602a27.jpg
4a814520576c0639894aa1d1e692a8df.jpg


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
aea516f20c1e19113021190c5c19d4fe.jpg
 
ja sam danas otisao tek oko 11h.islo je dobro malo se opustila zemlja ali sve u svemu zadovoljavajuce.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Iako sam planirao i danas na oranje sem rasipanja vestaka na jednoj njivi i tankovanje rusa nista od oranja., bilo prečih stvari. Juce skinuo 3.5 kj potrosio 72 litre. Ide, lepo se slaze ali nije bas lako, na laksoj bregovitoj njivi gornni sloj smrznut i izvaljuje ploce debljine oko 8 cm. Bilo bi bolje da je odmrzlo. Nastavak kada vreme dozvoli. Ima dana vise nego kobasica.
 
Koliko vam ostaje oranja, prognoziraju nam zimu vec od 10.12 a do tad kisno, koliko cemo odvalit jos ovih par klizavih dana?
 
Jucerasnje oranje, gopro na dupetu pluga , plug je idealno vodoravno sa zemljom ali kamera je ukrivo.



Najvaznije , potrosnja 58l plavog dizela na 4,5kj , malcirana kukuruzovina , ore se lako jer ovo je prakticno rudarenje 30+cm. Kako je ovdje plavi najlosije dizel gorivo bolje kvalitete je loza a jos bolje neofarbani dizel , zlocesti potrosac 1221 i ne pije bas preterano puno.
 
Maticu mislio sam na prvo pluzno telo koje ima sigurnosne opruge, vidim da ih nema na ostalima, pa ne znam jel fabricki ili je home made ostatak ?
 
Nama ostalo jos jedno 40ha da uzoremo. Od kada smo krenuli sa oranjem , 20 novembra. Prvo jedan traktor posle i drugi svaki dan oremo, nismo ni jedan dan omanuli.Ima parcela koje su pre mrazeva isle super a na primer juce strnjiste nikako pa smo presli na druge njive sa kukuruzovinom e tu pici samo sipa ako nije neka dolja e tu malo hoce plug napolje i izvaljuje grudve povece. Zakljucak do sadasnji tamo gde su nam budale popalilie njive ide tresko, izbacuje grudve ne drzi se nonstop zadata dubina i pizdim i psujem budale koje su to uradile ali teramo. Case trosi 11-12l po kj rus 15l. Sutra uprezemo drugarovog Arma tracka umesto breznjeva da ga malo razradimo pre prvog servisa. Taman da vidimo kako se taj ponasa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam u subotu video da su neke moje komšije uzorale kukurzišta. Oranja i nisu nešto. Skoro pa je sva šarovina zatrpana ali je i dalje suvo. Ja ću imak da sačekam da padne još koja litra kiše pa onda krećem. Nemam mnogo pa ne žurim. A i što da lomim mašinu i plug i da trošim goriva bez potrebe. Prema najavama još ove nedelje će biti kakve takve kiše a već sledeće suvo. Taman tad da se sve uradi. I onda na zasluženi odmor.
 
Moram da pohvalim Prigrevčane, danas prolazim i vidim da se radi u ataru ima 7-8 traktora usput oru i jedan je bacao veštak.
 
Nazad
Vrh