Oranje

Oranje repista...milina sta reci...jedva idemo 6km/h
a299fb483f77286ea0716d6aaa0f9ba2.jpg
25fa97eb4c35413759d4bdb0dea5ab47.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Auu al je ovde zapeklo, a toliko kisa bilo?
Ja sam repista odmah posle zetve isao gruberom
Bilo puno kise u strnjike ide jako lepo ali repiste katastrofa.Kad smo prskali od pipce krajem marta bilo jako mekano pravili tragove sa prskalicom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ovo bas gadno izgleda. Moram ja ubaciti snimak mog oranja repice gde ce ici oped repica. To se uradilo gotovo savrseno, rasulo se kao da sam pesak orao.
I strnjista sam uzorao jer usled ustede na gorivu nisam hteo da radim gruberom 2x da bi pripremio za repicu.
 
Ovo bas gadno izgleda. Moram ja ubaciti snimak mog oranja repice gde ce ici oped repica. To se uradilo gotovo savrseno, rasulo se kao da sam pesak orao.
I strnjista sam uzorao jer usled ustede na gorivu nisam hteo da radim gruberom 2x da bi pripremio za repicu.
NAPOMENA: ova parcela nije uzorana 5godina.



Ides repicu u monokulturi?-

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zemlja moze bez oranja ali kad se gazi traktorima od 8 t i vise pa kombajnima od 10 t i vise pa prskalice 1500l i vise onda se sabije i pokvari struktura i onda izgleda kao sa Maxine slike
 
Naravno gazenje je opasno po vlaznom ,Paor nije zagazio i parcela se rasipa sto je za pohvalu .Ali nekad je prosto nemoguce izbeci gazenje po vlaznom.
 
Poslednja izmena:
Evo ga. Parcela nije orana 8 godina. Radjeno samo gruberom na razne dubine, od 15 do 30 cm. Gazeno raznim tezinama do 17-18 t.
[video=youtube_share;K_b7UIJV8b8]https://youtu.be/K_b7UIJV8b8[/video]
Trebalo bi da dodjes malo u ove krajeve(ako nisi bio) da vidis kakva je zemlja u okolina vrsca.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Jeste malo, taj plug tako namesten ore dobro. ako bi ga nakrenuo prema oranju, mnogo je teze i mnogo losije.nema veze to sto je malo nakrenut, vazno je da lepo ide. Druga stvar je to sto je ovde dubina od 25-30 cm pa je traktor nakrenut kaa oranju pa sve to izgleda nakrivljeno.
 
Nazad
Vrh