Oranje

Ne jedite se oko pucanja, i meni je topling pukao kad sam orao sa Kuhnom ali verujem da nije zbog tog pluga pukao vec zbog jednog mnogo veceg. Sad orem sa Vogelom 1050, bez problema ga nosim ali mi je topling svakako raskliman od laganih prikljucaka koje nosim pa pazim kako vozim i kako okrecem. Na Claasu je moguce stelovati protok jedne sekcije i u tu sekciju uvek kacim creva od pluga i lepo nastelujem da ne cima kad okrece i to je to. Inace, najlakse oranje oko 25cm dubine preko 8 na sat sa zahvatom pluga 3x40cm a najteze oko 5 na sat ali je i dubina oko 30cm jer plug iskace kad ide plice. Evo fotki gde je islo lepo i gde sam stelovao plug:
2n1chmw.jpg

2s76qmx.jpg

Nemas brzinu ili?
Poznaju se brazde
 
Ne moze imati brzinu sa 102ks i 120cm zahvata a da ore na 25+

Lane sam uzorao 1ha sa 3x40 i nh 106ks. Dubina 22 brzina 7.5. Ove godine tu njivu sam orao na 30cm kao da orem kamenje islo tesko zbog tog ugarenja od lane.
 
Ау сунце вам жарко пољубим, па од превртања земље правите науку....ко да је битно како је сложено, све ће то временске прилике поравнати, а ако не оне онда затварање бразде....
 
Ау сунце вам жарко пољубим, па од превртања земље правите науку....ко да је битно како је сложено, све ће то временске прилике поравнати, а ако не оне онда затварање бразде....

Pa kako bi se inace raspravljali ,ovako to dodje kao municija:haha:
 
Mlađo imaš nešto na Višnjevcu da oreš?U Radincima se ore fantazija dok u Šašincima malo povuci a malo i potegni.
 
Ja sam imao kvernelanda, i sad u selu ima dva kvernelanda, i svi muku muce sa zaoravanjem zetvenih ostataka od kukuruza. Jel moguce da bas niko od nas nije znao da podesi plug?
Ajde da i nismo znali, ali kad je dosao jedan nov kverneland dosli su i serviseri da ga puste u rad. Podesen je po knjizi i oped isti problem. Daske su br. 9 cini mi se, jasam imao br. 8. Na tom novom je i razmak i klirens veci i predpluznjaci za kukuruz. Problem ga je podesiti mada mu je kvalitet izrade vrh svih vrhova, a takodje i slaganje oranja. Posle njegase neprepoznaje ni jedna brazda.

A jel imaju deflektore ?
 
E baš kod tog.Oduševio sam se kada sam video uživo kako izgleda.Čitao sam davno da je to jedan od 2 dvorca koja su ostala čitava u Sremu ali nisam nikada imao prilike da ga vidim niti sam znao gde se nalazi.
 
Nazad
Vrh