Oranje

Danas pokusao da poorem bastu,plugovi ne izvaljuju televizore kao sto neki ovde pricaju nego STENE...Sve cekam kisu pa da pocnem oranje za psenicu a nema je ni na vidiku.Tako da ove godine izgleda da ni nece biti setve psenice jednostavno je nemoguce pripremiti zemljiste.
 
Nema predplužnjake i ostale dodatke, ali sahranjuje sve pred sobom.
b16dbef6fdeee932889cb445c78277af.jpg
 
Lemken opal 90 ide pjesma prema onim krševima što sam imao.
Jos par sitnica i biće dobar.
560 ga dosta ljepo vuče lakše nego ravnjak jer ga stiska.
E a što se tiče nezz možda bude krompir tu.
 
Ja sutra krecem u akciju,danas zamenjeno ulje i nasut antifriz,jos zlatni euro dizel od 170din...
 
@577 vidim prolepšalo se vreme?nije puno smetala ona kiša što padala u nedelju ujutru?
Za vikend sam bio u Plaškom. Vlage u zemlji koliko voliš, oralo se petak i subota samo pršti. A kukuruza neobranih...
 
Ej , gdje je član Bubu , nema ga nešto ? Jel zna neko kako je zadovoljan sa "bedevijom" , imam ga u ponudi povoljno. Baš nevolim ravnjake al ovaj bi bio dobar za super tešku zemlju i kad moram dati nekom dripcu da radi ? Šta mislite o tom plugu ? Mislim da je ime "bedevija" već patentirano.:osmeh:
 
@577 vidim prolepšalo se vreme?nije puno smetala ona kiša što padala u nedelju ujutru?
Za vikend sam bio u Plaškom. Vlage u zemlji koliko voliš, oralo se petak i subota samo pršti. A kukuruza neobranih...

što se nisi javio za kafu a da kako gdje ja sam svoje riješio pred dobrih 20 dana.
Pa onako ovisi o zemlji kuruzište je tvrđe.
Vlaga je mrvicu velika ali za oranje ide još sam stajski stavio pa je bilo klizanja.
 
Prolazio sam kroz tvoje selo i baš gledao okolo da ne izleti koja poznata mašina. Nisam bio sam a ni svojim kolima a i sa vremenom smo bili na knap. A baš sam burazeru govorio da bi mogli svratiti malo.
Jake magle i rose da čovek ne poveruje koja razlika u zemljištu.
A reci mi molim te koja je fora sa onim kukuruzima svaka njiva obrana po par krugova beračem okolo i tako stoji
 
Prolazio sam kroz tvoje selo i baš gledao okolo da ne izleti koja poznata mašina. Nisam bio sam a ni svojim kolima a i sa vremenom smo bili na knap. A baš sam burazeru govorio da bi mogli svratiti malo.
Jake magle i rose da čovek ne poveruje koja razlika u zemljištu.
A reci mi molim te koja je fora sa onim kukuruzima svaka njiva obrana po par krugova beračem okolo i tako stoji

Ima kafić u mom selu odmah kod petrola šteta.
A to ti ljenčine stalno njima ima vremena.
Vrijedan narod su potjerali i pokrali i sad rijetki rade i čude se neki ljudi kada rečeš da se baviš poljoprivredom.
A ovi šta su iz Bosne došli ti se i sprdaju.
To je danas tako eto svi bježe od ovog posla samo ja budala jedva čekam da idem u traktor.
 
Nazad
Vrh