Oranje

Evo jedna usputna slika danasnjeg posla:eek:vce ugazile njivu + mraz...
0bd0740b62f47dc1685c4b33f3805f4d.jpg
 
Jel ga pošalješ na njivu da sam ore?


Prvo mu razmaknem gume jedno 20cm sa svake strane onda ga tek saljem. I onda ore kao ovaj sa youtuba , prednje gume zakrenute 30 stepeni da moze ostati u brazdi , a o potrosnju goriva necemo ni spominjati( jedino ovdje klinjo vozi koji isto nije cuo za kosu vucu i da plug moze i da se nastima).

Gledaj od cetvrte minute videa (4:00) kako se traktor ponasa, vidi se kako traktor zabacuje na stranu prednji kraj.

https://www.youtube.com/watch?v=JzXst6JJwgc&t=36s
 
E neda mi se ni traktor da operem. Dosao neki poznanik,ajde da mi uzores 2.5 kj,moras sutra,u ponedaljak moguca kisa. Tako da opet traktor iz garaze kaci plug i na nedeljni piknik.:riba:
 
Davnih dana "svinjarije" obavljene. Kisa nas stopala pa nisam mogao izvoziti stajnjak sve do prije 10 dana. Ljetos pripremio djubretaru i taman poceli radovi na kuci i kad je kuca zavrsena krenula zetva i tako ostalo za sad. Nema puno za orati, 30-ak jutara s dva traktora ide dosta brzo, za 5-6 dana bi trebalo biti gotovo.
 
I ja u kategoriju onih koji jos oru...
Ostalo jos 20tak ha

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Imam još dosta za oranje , pa onda uvratine lagano zimus . Uzglavnice -uvratine uglavnom ne orem ,pa kad završim oranje onda zatvaram pa tek onda uzglavnice.
 
Nazad
Vrh