Oranje

Coveku u mojoj ulici maznuli plug 756.2 iz dvorista.Uspavali kera i izneli ga rucno,a drugom preko puta njega maznuli kravu.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nama ostao jedne godine rucni alat u vocnjaku pa ga vise nismo nasli jos je ogradjeno, od tad vise ni kikindske prikolice u berbi ne ostaju same ni na pola sata.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Ima i poštenog sveta...nisu baš svi lopovi...ja sam ostavio traktor i berač uključene onako da se vrti u leru i došao kući peške,njiva na asfaltu blizu kuće,toliko se teško bralo da sam rešio da ih ostavim na njivi da ih ne bi zapalio iz besa...i kamionku punu žita preko noći...nju sam bio zaboravio, pa se ujutru setio...ja nisam nikad ništa ukrao pa se vodim mišlju da i mene neće niko pokrasti...

Сремац84 ти мора да си пуно зајечараца сасо кад си на камионку заборавио:osmeh:
 
Treba ovih dana da odemo po limariju i kabinu od novog tipa,i falice nam nesto delova da vratimo hidro volan,i bece to opet nadam se lep traktor...
 
U kakvom to lopovskom kraju zivite:osmeh: Kod mene se vrata ne zakljucavaju,masine ispred kapije,kombajn spava u polju(u sezoni),kao u vreme druga Tite.:osmeh:
 
I kod mene sve po dvoristu na sve strane na izvolite stoji ali na drugom kraju sela nisam smeo ostaviti traktor na njivi za vrijeme rucka, ima jedan voli izvuci gorivo, nikad mu se ne zna kad ce krenuti u akciju

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Pre desetak godina, čoveku ukrali ceo traktor IMT565DV sa prizme kraj sela, ostavio ga tu sa zmajevkom punom repe, prikolicu otkačili, a traktor oterali, i nikada nije nađen.
 
Otisao u "snicle"...::namigivanje::

Nego gledam ova oranja,koja su uzorana u Nov,Dec,ala ih je ispeglao sneg,sabijena kao valjak da je isao,bice zanimljivo za spremanje,ima da budu topovi od blata,pogotovo kod spremaca.
 
Trebat će još puuuuno vremena da se većini poljoprivrednika utuvi u glavu da oranje koje je namjenjeno da prezimi MORA biti grubo... Gledam gore komentar kolege sremac84 "ide za medalju, samo se rasipa" i ove dolje "zahvale" tj odobravanja ostalih članova...

Jedino predsjetveno oranje je poželjno da se "sipa" iza pluga radi lakše daljnje pripreme. Ne mogu dočarati kako prašina upija vlagu samo u gornjem sloju i samo pravi "pokoricu" voda ne ide u dublje slojeve kroz ovako fino izmrvitu zemlju (bar ne u mom kraju gdje je žutulja ali vjerujem da je i ovdje moje opažanje primjenjivo). Kroz grube grude se voda probija u dublje slojeve snijeg se više zadržava i kad se otopi dublje se upija, te grude se napiju vode, mrazevi zimski ih "razbiju" i opet na proljeće kadse zatvara vlaga imate ravnu površinu koja se lako priprema za sjetvu...

Ježim se kad vidim da se jesenja oranja "sipaju" jer sam imao s time iskustva...
 
Trebat će još puuuuno vremena da se većini poljoprivrednika utuvi u glavu da oranje koje je namjenjeno da prezimi MORA biti grubo... Gledam gore komentar kolege sremac84 "ide za medalju, samo se rasipa" i ove dolje "zahvale" tj odobravanja ostalih članova...

Jedino predsjetveno oranje je poželjno da se "sipa" iza pluga radi lakše daljnje pripreme. Ne mogu dočarati kako prašina upija vlagu samo u gornjem sloju i samo pravi "pokoricu" voda ne ide u dublje slojeve kroz ovako fino izmrvitu zemlju (bar ne u mom kraju gdje je žutulja ali vjerujem da je i ovdje moje opažanje primjenjivo). Kroz grube grude se voda probija u dublje slojeve snijeg se više zadržava i kad se otopi dublje se upija, te grude se napiju vode, mrazevi zimski ih "razbiju" i opet na proljeće kadse zatvara vlaga imate ravnu površinu koja se lako priprema za sjetvu...

Ježim se kad vidim da se jesenja oranja "sipaju" jer sam imao s time iskustva...

Samo se ti ježi...sam si kontradiktoran,kažeš kod tebe je takvo i takvo, pa pusti nas gde je drugačije,mi u proleće ne idemo tanjiračama a ti moraš,sam si to izjavio pa ja nisam rekso da se ježim kad neko u proleće zakači tanjiraču...
Ova zemlja je lagana,i uvek se rasipa,a kad je ona džombovita onda samo hilti može da je razbije...
Kamo sreće da probaš kako se ova zemlja ore,tu bi ti brena vukla 4 glave ko od šale...
 
Nazad
Vrh