Oranje

Kod nas jedva da neko ore.
Juče probao, i išlo nekako, a danas je krenulo lepo, toliki televizori, da sam posle par krugova otkinuo svih pet šrafova što drže prednji most, i ostatak dana proveo u popravci.
Nemam nameru više da lomim mehanizaciju i sebe, neorem dok ne padne poštena kiša.
 
Kod nas jedva da neko ore.
Juče probao, i išlo nekako, a danas je krenulo lepo, toliki televizori, da sam posle par krugova otkinuo svih pet šrafova što drže prednji most, i ostatak dana proveo u popravci.
Nemam nameru više da lomim mehanizaciju i sebe, neorem dok ne padne poštena kiša.
Video sam da si i trecu glavu raskacio,ili je pak sedmica rastegla plug :D

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
IMG-20181110-190143459.jpg
[/url][/IMG]Jedna vecerasnja nije oranje.Drzavna zemlja.
 
Pre toga ceo dan orao sa tri, tamo probao da skinem treću, isti đavo, televizori i ovako i onako, a onda nagazio par većih gromada i maler...
 
Plasio sam se Jermenovackog i Gredskog atara, mislio sam da necu moci izorati nikako, ali da ne poverujes neke parcele su se izorale prilicno bez vecih muka, dok neke teze sa grudvama ali islo je.
Za sada jedino jedna parcela od 8 kj u nasem ritu ne moze se nikako orati, beton u svakom smislu, mozes samo kidati ili traktor ili plug. Ostaje do daljnjeg na cekanju. U najgorem slucaju tanjirace se na prolece pa opet setva soje.
 
То у суботу био пробао, па ајд да видим у рит како иде, као подмазано.....реко данас настављам, мало јаче од јутра одвадио кад је кренуо круњач да ради.....камда је отишао диференцијал назад, но видећемо кад се расклопи.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Nazad
Vrh