Oranje

Ima dve narodne izreke pogodne za situaciju što se tiče oranja kod mene u ataru...
"Jedan prob'o pa se usr'o"
I "radoznalost je ubila mačku"
Zakačio,otišao,obišao koji krug, vratio se,otkačio,legao da odremam....
 
Тазе свжа....стрњиште ....
erc49f.jpg


- - - - - - - - - -

1sb6mt.jpg


- - - - - - - - - -

34e6a36.jpg
 
Da li je bolje terati gruber sada na 20cm, verujem da bi bile manje grudve u odnosu na oranje, i da bi ispostovao zadatu dubinu.
Plug kad se poplici samo iskoci iz brazde, a duboko kida srafove i izbacuje ogromne sante.

Znam da je kisa resenje, ali u ovom cekanju se unervozi covek, a imam i druge poslove.

Sta mislite?
 
2zgt3xy.jpg

Више од овога нисам могао да узорем, пут дели стрњиште од кукурузишта, тамо се одваљују трлевизори па сам напустио орање до дањег...
 
Poslednja izmena:
Danas treci dan kako orem, landsberg radi dobar posao, brzina kretanja standardna, dubina i potrosnja takodje, sitno i lepo slozeno oranje.
Danas probali da unacimo u posao i 757.2 katastrofa jedna, ne moze da drzi dubinu, izbaljuje televizore jednostavno nemoguce raditi a da to lici na nesto i onda shvatim zasto nema nikog u ataru :osmeh:
 
I kod mene isti slučaj.Gde je meko i rastresito ide IMT plug kao besan a gde je tvrdo muke indijanske ali zato Regentu ne smeta ništa,čak lepše ore suvu zemlju od vlažne.
 
Nazad
Vrh