Oranje

Jel to ore tvoj komšija?
 
Poslednja izmena:
Kod nas sojiste ide dosta dobro...
8ea2437f77187484cd160a0a132904a2.jpg


Poslato sa MYA-L41 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam probao danas strnjiku i dosao kuci. Grudve kao tanjir od satelitske antene. Cekamo 50L kise pa oremo.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Dowdeswell DP8A, енглески плужић...фин плуг, 93цм од главе до галве, 73цм висина, захват 37цм по глави...2+1+1...за тракторе од 70-140/150кс...


Лако се вуче, а даска му је дугачка 1,1м



Једна сличица што ју је бабо усликао....
e1drt1.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije silirano, zapaljeno je,neko pre mene je zapalio mada i da nije morao bi i ja isto jer orem za repu,a sa malim plugom i traktorm tesko da se ta masa moze zaorati kako treba.
 
Nije sve u nafti.Nešto je i u ophođenju prema zemljištu.Meni su zapalili parcelu kukuruzovine koju sam hteo da zaorem.Svuda okolo strnjike i računao nisu ludi da zapale kad ono međutim.Obrazdili svuda okolo i zapalili naravno moja parcela nije imala šanse da preživi.Da sam istanjirao ne bi izgorela bio masa ali ajde računam nisu toliki mentoli pogotovo što je svuda slama isečkana i nije bilo otkosa.
 
Slazem se Maticu,sve ja to razumem. Ali drzavna vukojebina,nit su je zaoravali ovi pre mene niti cu ja. A da pravim sebi trosak od 100 tinak litara nafte + je radim na 1 godinu,niko mi ni hvala rekao ne bi.
 
Kad nam za koju godinu obezvrede totalno žitarice a cena nafta bude kao zlato da kupuješ pitaćemo se onda oćemo li misliti i povesti računa o svakoj litri koju izduvaš kroz auspuh...
 
Nazad
Vrh