Oranje

Lepo izgleda.
163b1a3549c04d61ffbf77e794aa01d0.jpg


Dok se ne okrenem. Holanđaninu nije bas veselo.
226d179a7b0aeefbd758bed232fa774b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
LTZ T-40 pa ovo je baš lepo oranje. izgleda da nije mnogo suvo. Nema onih velikih džombi (kako neko ih zove ovde TV) već je baš rastresito. Jel nije bilo problematično za traktor (da li mu je teško zbog dubine)?
Lepo izgleda posto je takva zemlja, lepo se rasipa u svim uslovima. Traktor se nebi bunio da ima jos koju konjsku snagu, ali cuti i trpi.
Danas nastavili oranje, i mislim da je gotovo do neke prve kise, nemoze se disati od prasine.


f252b2e9df0fb0df4dbad124d150f94d.jpg
 
Talianu, bogami, odrapio si pošteno u dubinu. Ili bar tako deluje. Ja neću orati još koji dan, javljaju kišu za nedelju, nadam se da će pokisnuti pa da bude malo lakše. Inace, i kod mene je ovako sitno - to malo što sam probao, jedino malo na uzglavnicima ima po koja grudva. A da je teško, teško je.
 
Kod nas bi se moglo meriti sa dečijom patikom.:osmeh:
Mislim da sam video samo jednu njivu u ataru uzoranu,i to ne liči ni na šta.Kod nas nema oranja bez 30-40 l. kiše.
 
Nikola orao sam sojišta na najgoroj zemlji i ide.Negde se rasipa, negde izvali tv ali u principu je dobro.Kod nas nije bilo mnogo kiše i zemlja nije sabijena a čak ima i vlage.
 
Nazad
Vrh