Oranje

Nisam,sve strnjike su mi istanjirane. Najgore je gde je isao tocak od kombajna.
 
Ja zbog toga ne tanjiram nikada strništa.Kod nas je zemlja tvrda i ako se istanjira a zasuši od oranja mrka kapa.Plug ide lepo na dubini tanjiranog a kada podubiš na dubinu zimske brazde izvaljuju se televizori i plug živiči a traktor 'oće d'umre.Imam istanjirano oko 5 kj gde sam vukao stajnjak dok ostalo nisam dirao.
 
ima daske da se usijaju al bukvalno pre pa godina mislim 2012 kad je bila susa stigao dzon dir od 200 konja i lemken u selo da uzore 5 jutara usluzno nasem agronomu ,uzorao jedno jutro kad je stao prsno malo vode po daskama one se puse
 
Ja sam na sve strnjike bacio stajnjak pa sam morao da tanjiram. U sutini sve zavisi od godine do godine...prosle godine na tanjiram strnjistima traktor se igrao po njivi a oranje bilo lepo sitno.
 
Cuo sam ovde kod mene da je bio neki lom na plugu kod jednog koji pokusao, sta je puklo ne znam. Ali za oranje ce biti vremena cele zime kako stvari stoje bar kod mene, jer nemam nameru da silim ni sebe ni masine. Malo me vise brine kako ce se spremati za psenicu, zetvenih ostataka ima prilicno a ne mogu tanjirace dovoljno duboko da idu da bi zatrpale. Kad ce nas neka kisa obradovati videcemo.
 
20181003_163239.jpg

Prosto milina kako ide sojiste:haha:
Morace mlada da me masira veceras.Razdrmace me dzombe
 
Tvrdo i izuzetno grudevito,

vlage neeema ,fali bar 40 lit
nemam radio u traktoru, zato ceo dan gledam televizore:haha:
 
Tvrdo i izuzetno grudevito,
Ovih dana slicno i kod nas,ako ne i gore...ocu danas pukla odjednom tri glavna noseca srafa na pluznom telu...M14,pa racunajte otpor zemlje.
vlage neeema ,fali bar 40 lit
nemam radio u traktoru, zato ceo dan gledam televizore:haha:
Ovih dana slicno i kod nas,ako ne i gore...ocu danas pukla odjednom tri glavna noseca srafa na pluznom telu...M14,pa racunajte otpor zemlje.
 
Lijepo oranje uz jednu malu primjedbu. Imam dojam da bi bilo još bolje kad bi se pretplužnjaci malo spustili, ili povečala dubina oranja. Ovako kukuruzovina, kod ove brzine, leti na već izorano.
 
Sad jedino manji plugovi ,manjeg zahvata dve brazde eventualno tri još mogu nekako orati,ovi višebrazdni većih zahvata parkirati ako nećeš da ih skupljaš po njivi , nije krava stala na nogu
 
Poslednja izmena:
Cujem danas da drugar otkinuo plug vogel 4 brazde prevrtac na pola:sjasi:

Prije nekoliko godina bila slika na jednom HR forumu , iscupao kompletnu okretnu glavu vogelu 4 glave okretacu, plug stajao do proljeca u brazdi i mirisao poljsko cvijece:haha:, prica je isla dalje i vlasnik je kupio Rabe i nastavio dalje oranje i ovom drugom nije bilo nista , isti traktor 200+ ks, teska zemlja za obradu.
 
Nazad
Vrh