Oranje

Sto ne istanjirate suncokrete plitko, samo da se izlome stapovi i ores ko svet.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Neće čekićom ih izbijam van još nijedan nije ispao.
Ako se uzmu jači ima i tankih slabih to je druga priča

Ta tvoja varijanta je dobra ali samo malo saviješ duži deo jer vrmenom se širi.

Tomislave-mom sinu je otkinula kosačica m12 sa sigurnosnom maticom,zato i pričam.Ništa ne pišem na pamet,nego iz iskustva.
 
Te "R" osigurače sam koristio uvek. Međutim, jesenas sam u toku oranja video da je ispao a nije bio labav, čekićem sam ga nabio. Plug se nije otkačio, srećom. Ali u buduće će ići šraf sa maticom i još jednim za kontriranje.
 
Sto se osiguraca tice,nisam ni skontao da je ispao osigurac dok nisam izasao iz brazde,plug ide kao i uvek sa opustenim lancima i ni trunku ne opterecuje osigurace.Obicno vezem zicom taj preklopni osigurac ali tad nije bio vezan.


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sta mislite, vredi li kretati na oranje? Od juce od 3 popodne je mraz, a trenutno je -8 kod mene, i najavljuju ledeni dan...
Nama ostalo da izoremo {oko pola jutra},juce klincima dosadilo {krenuli u 3 ujutro},tako da krecemo da to zavrsimo ,mislim da ce moci jer ima malo snega tako da nije moglo jako da stegne zemlju ali ako ovako nastavi brzo ce se zemlja skocati:ppozdrav:
 
Te "R" osigurače sam koristio uvek. Međutim, jesenas sam u toku oranja video da je ispao a nije bio labav, čekićem sam ga nabio. Plug se nije otkačio, srećom. Ali u buduće će ići šraf sa maticom i još jednim za kontriranje.

R-osigurač je siguran od ispadanja ako se gurne do kraja, a ne samo preko prvog koljena. Onda se kod nailaska na prepreku samo zaokrene. Dakle uvijek gurajte do kraja. :osmeh:

Kod Vas kojima pucaju osigurači ili vijci, nešto nije dobro s podešavanjem pluga. :sta:
 
Suncokretiste se ore sa branikom u prednjoj poteznici i on sve stapove povije prema napred, tako se stiti i traktor jjer bome zna i hladnjak da probusi a znam i za slucaj da je stap odvrnuo slavinu za ispustanje vode na hladnjaku...
 
Suncokretiste se ore sa branikom u prednjoj poteznici i on sve stapove povije prema napred, tako se stiti i traktor jjer bome zna i hladnjak da probusi a znam i za slucaj da je stap odvrnuo slavinu za ispustanje vode na hladnjaku...

Meni se to desilo , stap je nekim cudom prosao gdje ni teoretski ne moze , otvorio samo do pola, zetor, iscurilo skoro pola vode, nista nije bilo sumnjivo , sreca izasao da pisam pa vidim voda curi iz hladnjaka.
 
suncokretiste se ore sa branikom u prednjoj poteznici i on sve stapove povije prema napred, tako se stiti i traktor jjer bome zna i hladnjak da probusi a znam i za slucaj da je stap odvrnuo slavinu za ispustanje vode na hladnjaku...
и мени је то једном урадио, срећа па на време видео да пушта воду на славини. изгледа да није редак случај.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Meni je na imt-u prošao kroz pod od kabine i tačno medj noge...otad cev ispred prednjih točkova obvezno..
 
Uvek idem u smeru kao i kombajn sa tabanalom i šaraf s dve matice ,i nikad voda da izađe na slavinu niti probušen hladnjak nit mašina otkačena i tako polako devetom sporom.
 
Nazad
Vrh