Oranje

Nema sanse, tek u nedelju, ako u nedelju upalim traktor onda je stvarno krajnje.

- - - - - - - - - -

Ja sam izjeo govno sto sam hteo da zaoravam vestak pa sam odugvlacio, a mogao sam i posle pred setvu da ga unesem, a ne ja ocu pod brazdu pa se sad nerviram!
 
Nema sanse, tek u nedelju, ako u nedelju upalim traktor onda je stvarno krajnje.

- - - - - - - - - -

Ja sam izjeo govno sto sam hteo da zaoravam vestak pa sam odugvlacio, a mogao sam i posle pred setvu da ga unesem, a ne ja ocu pod brazdu pa se sad nerviram!
Шта се нервираш због орања,па немаш 100кј неузораног,јебеш га баш и земљу и орање нигде то неће.
 
Ja sam zavrsio svoje i dugogodisnje zakupe pre nego sto su ovde i poceli,al sa ovim novim zakupom ostao zadnji! Nije 100 al 60 je ozbiljna 2 dana oranja kojih nece biti skoro, nece nigde al treba slegnuti do aprila, a malo i da izmrzne :ppozdrav:
 
Ja sam zavrsio svoje i dugogodisnje zakupe pre nego sto su ovde i poceli,al sa ovim novim zakupom ostao zadnji! Nije 100 al 60 je ozbiljna 2 dana oranja kojih nece biti skoro, nece nigde al treba slegnuti do aprila, a malo i da izmrzne :ppozdrav:
Čime ti to oreš kad za 2 dana uzoreš 60 jutara?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Sa maxxumom koji je slicne snage rusicu 1221 moze 30kj za 24h ali da je u jednoj parceli i da nije teska zemlja. Mana rusica je mali rezervar pa treba stajati i sipati gorivo.
 
Sada se vratio sa oranja 2,875 k.j. u dve parcele uzorao za nepuna 3 h. Ono što me brine u zemljištu ima jako malo vlage daske čiste a na točak se nije lepilo. Predusev Soja orao sam sa 1025 RM drugom brzinom u III rangu.
 
Tako je i kod nas oremo od gore barice u udoljicama od snega,a kada prodjw plug voda kao da nije ni bila.
 
Samo rusic, 1 parcela je od 26kj oko 900m je duz, ovu parcelu pojede za 18h, ostalo je od 2 do 6kj ima i 4 spica koji izlaze na nulu, tu ce ici malo sporije ako zafali ubacicemo i 5 smenu al iz iskustva nebi trebalo. Sad sam isao da probam oko sela 3kj nije lose a sutra ce biti mnogo bolje, steta sto u ponedeljak nahavljuju padavine.
 
slike.php
[/URL] [/IMG]
1.moja krbulja
2.to vam je Krivaja reka
3.seoski pašnjak koji sad izdaje na licitaciju opština ,ovaj deo ja uzeo
4 i 5. uljana repica od gazde bunjevca,ali gazda.
 
Nazad
Vrh