Oranje

Nekako je najbolje kad pukne top. :osmeh: Ja sam slušao ne može,tvrdo i zakačim plug da probam.Išlo je negde teško negde odlično i uzoralo se.Sada idu 2 slave pa malo noge pod astal i onda opet u oranje ali u ispomoć tamo negde do prvih ljubičica otprilike. :haha:
 
Ja sam probao i nije da ne ide, ali za plugom ostaje kamenolom. Ako ne izmrzne dobro preko zime, ko ce to spremiti na prolece. Komsija probao jednu duz gde je pesak, imam i ja tamo zemlje, imt 756 samo struze od gore kao kad seces sunku.:osmeh:
 
Ja nisam slušao da ne može, sam sâm se uverio u to. Probao sam i strnjiku i kukuruzište i tvrdo je poprilično pa je teško i za traktor i za plug. Merio sam dubinu - od 24-27cm. Većinom je sitno ali ima i gde su grudve. Nije mi nužno da žurim pa da napravim neku štetu. Nadam se da će do nove godine moći da se ore.
 
Тазе свежа са терена....
fwpnpy.jpg


- - - - - - - - - -

wchgfs.jpg
 
Исти случај и код нас у чалми...комшија на једној од парцела и ја били једини у том делу атара...поорано је можда око 15% код нас за сада...ми смо што се тиче нашег домаћинства поорали око 70 % површина које обрађујемо....остало ће морати да причека кишу...
 
Аха....имам ја и слике са флашом, ал ми то није што би рекли јенкији кул...

- - - - - - - - - -

GOPro је тренутно на чекању до пролећа/лета господњег 2019....требао сам је пазарити пре пар дана, ал сам се ипак предомислио, јер ми се не издваја око 350 еврића за исту...
 
Pogledaj Xiaomi Yi kameru, dosta je dobra za te novce.
Kod nas lakši tereni su nešto kao uzorani, ritovi su ostali da čekaju. Jako malo je uzorano. Mi vala nećemo čekati kišu, već cemo podrivacem završiti ovu godinu.
 
Poslednja izmena:
Oranje kod mene ide otežano, kako koja parcela. Ovih dana u delu atara gde ja imam zemlju niko sem mene neore.
 
Nazad
Vrh