Oranje

@talianu
Da M je u pitanju. M 1020 je plug sa resetkastim daskama. Oznaku ne znam tacno. Dugacke daske i jako lepo zaorava zetvene ostatke. Preko fb me je nekoliko ljudi pitalo za potrosnju. Trosi kao i svaki drugi traktor od 12-18l po jutru. Dubina od 26cm do 32cm. Zemlja od peskovite do skoro kao kod Cicija gde je potrosio 18l i oznojio se samo tako.
 
I mi poceli sa oranjem. Ore se bas tesko, dubina ne prelazi 23-4cm. Ore se 2 a negde i 1 brzinom, sa obavezno ukljucenom blokadom.
dsc2272.jpg

dsc2277.jpg

dsc2283.jpg

 
Da postoji ovako sta ljepljivo??? Sad se uopce ne cudim sto hoce plug puci... Ja ne znam cime i kako bih ovo orao. Svaka vam cast, nadam se da se za tu zemlju tako lijepi i gnojivo pa da makar rodi dobro ;)
 
tako i kod nas skoro lepi za dasku cim malo vlaznija zemlja. ako je suva onda izvaljuje televizore. zato jos neorem do mrazeva jer su muke. ili da orem plitko ko vecina sad da bi se moglo pripremiti na prolece. priprema zemljista je zeznuta ako se lepo neuzore .
 
Neadekvatan plug. Treba da ides 11-12km/h da bi imao koliko toliko solidnu potrosnju, samo sto onda otpor zemljista se mnogo povecava usled brzine.
 
@mirmag: Manji gas i viša brzina smanjili bi malo potrošnju. Jasno da mu je plug mali i da treba veći, al svejedno oće taj tvoj Dajc malo više "zavirit u rezervar". Ne znam kako bi trošio da neore tu laganu zemlju? Jesi oro negdi di je teža zemlja?
 
Poslednja izmena:
Da tako je. Ide brzo, samo sto otpor zemljista pri velikoj brzini se takodje povecava. Sto ce reci plug mora biti odgovarajuci za traktor.

Danas sam trosio 13l/kj. Repiste 10kj za 6 sati, laka zemlja ali mestimicno nagazeno od kamioncica. Da nisu kamioni gazili uspeo bih oko 11.5-12l/kj imati potrosnju.
 
Moj mtz ima prosek 20 litara po kj. Negde je isao ispod ali u globalu put i rad ta potrosnja. Ali dubina oranja jeste prihvatljiva. Nisam merio dubinu jer je zet orao ali nikada takvu dubinu nije 558 postizao. O razlici udobnosti necu ni da komentarisem. A ovaj mirmagov zelenko, pa jel se cuje tu motor ili bilo sta drugo sem muzike?
 
Nazad
Vrh