Oranje

Dukej, zašto ne i sad 3x35? Možda si prošle godine uzajmio plug? Ispostavilo se da belarusi i nisu toliki potrošači kao što ih bije glas. Verovatno zato što oru jako duboko pa se, shodno tome, i potrošnja drastično povećava. Naime, ja sam slušao priče da troše od 20-25l/kj pravog oranja. A to pravo je, čini mi se, preduboko, preko 35.
 
Da osad nisam merio potrosnju Belarusa ali evo posto sad sam uradio skoro samo toliko sa njim evo napisacu koliko je potrosio...

Sipao sam 60l evro dizela i sa tim gorivom sam istanjirao 1h (da mogu da orem,ali jedan prohod) i istanjirao sam 1h suncokretista u 2 prohoda da ne kazem skoro 3 jel nije bilo bas kako sam ja ocekivao...
I izorao sam 2 hektara dubokog zimskog oranja,jedna parcela je bila neka stara lucerka (nije islo bas lako) a druga parcela neka smonica na kojoj je bila soja,ali islo je dobro...
Obe njive su bile dosta dugacke spustio sam plug u 13h a zavrsio sam tik nesto posle 17h (parcele su udaljene 500m)..

A da ali u tanjiranju suncokretista sam napravio dobru kilometrazu jel su to dve parcele a udaljene ubi boze u dva razlicita oblizna sela takoreci,napravio sam sigurno oko 25km u oba pravca do tih parcela ako ne i vise...
 
Dukej, zašto ne i sad 3x35? Možda si prošle godine uzajmio plug? Ispostavilo se da belarusi i nisu toliki potrošači kao što ih bije glas. Verovatno zato što oru jako duboko pa se, shodno tome, i potrošnja drastično povećava. Naime, ja sam slušao priče da troše od 20-25l/kj pravog oranja. A to pravo je, čini mi se, preduboko, preko 35.
Belorusi su potrosaci samo u transportu i to zavisi od mnogih faktora ,al u oranju i teskim radovima ,ja mislim da samo dajcevi i fendovi trose nesto manje od nji,za razliku od dzondira koji je bas potrosac belorusi su stedise,ovo nepisem napamet nego ista konjaza isti plug ista zemlja obadva nova traktora,rus trosi oko 20 % cak i do 25% manje goriva od dzondira, nekudim dzondira ja bi ga uvek pre kupio neg rusa kojeg imam bez obzira na vecu potrosnju al samo iznosim cinjenice,.
 
Za john deera sam i ja čuo da voli da srkne. Ipak je to napravljeno da ide a ne da štedi. A i amerikanci nisu nešto posebno stedljiva nacija. Offtopic, izvinjavam se, neću više. Da li bih ja mogao sa imt 578 vući 756.30? Možda ali teško. Mada mi je dovoljan 757.20.
 
Dukej, zašto ne i sad 3x35? Možda si prošle godine uzajmio plug? Ispostavilo se da belarusi i nisu toliki potrošači kao što ih bije glas. Verovatno zato što oru jako duboko pa se, shodno tome, i potrošnja drastično povećava. Naime, ja sam slušao priče da troše od 20-25l/kj pravog oranja. A to pravo je, čini mi se, preduboko, preko 35.

Da, prošle godine sam uzajmio plug. Sojišta sam poorao sa mojim Leopardom krivi gredelj 2x35cm, a džombišta nisam mogao jer je taj plug jako gušio. Onda sam zbog te kukurzovine pozajmio trobrazdni 757 sa pretplužnjacima i orao trećom zec. Brzina je bila 7km/h a potrošnja mala (10.5 l/kj). Međutim, nije mi se svidelo što na iberlauf ide dosta uljne pare pa sam mislio da je 3x35cm puno za rusa (mada mi je jedan moj prijatelj koji opravlja ruse rekao da u trećoj brzini ne može nikako zaklati rusov motor jer će pre prošlajfovati nego presiliti motor). Zbog toga sam ove godine tražio 3x30 cm plug, ali ili su bili niski i kratki, ili skupi. Onda je iskrsao sasvim neočekivano u selu jedan 757 dvobrazni, i ja ga kupim pošto sam letos prodao onog Leoparda, a oranje se baš bližilo. Sa njim sam orao u četvrtoj i petoj zec brzini (8.6 km/h i 10 km/h), ali više u četvrtoj pošto mi je tih 10 km/h malo neudobno za sedenje (orao sam tanjiranu kukurzovinu) i plug lepše radi kad je malo sporije. Uljne pare sam imao i sada, kad ga voštim petom onda je ima otprilike kao prošle godine sa trobrazdnim plugom, dok u četvrtoj je ima manje - ali je ipak ima. (Posle mi je majstor rekao da se ne obazirem na nju, da je ima i kod novih rusa...)
 
Imao sam 757 dve brazde i 756 3*30 prodao sam oba ovaj prvi jer je ruja trosio nenormalno ovaj drugi jer je gusio ali nije ni to bio problem naletela musterija dala lepe pare i ode on.Sad orem sa rabewerkom 3*33 ide 4om a naj vise trecom potrosnja po jutru 10 ltara stim sto je plug 2+1 prosle god kad je bilo jako tvrdo i na njivama gde ve bio stajnjak morao sam da skinem zadnje dve glave tada je islo odlicno ali je i trosio ko sumanut,sto se tice ovog pluga jedino cesce menjam gumica na cilindru hidraulike(a i kvalitet kakav je)razmisljam da ubacim cilindar od nekom veceg rusa 105ce dali moze to da se uradi???
 
Grunt jel beše obrtač,inače imaš pravi plug za rujkana:osmeh: Kako ti zaorava biljne ostatke ,kukurzovinu, vidim da su oni po cenama povoljniji od konkurencije a ništa lošiji...
 
Nema lakšeg pluga i idealnijeg od tog za 577 to je taman za njega, 756 mu je mali i potrošnja će ti biti veća,pretplužnjake slobodno stavi imaćeš bolje zaoravanje ostataka.
 
Jel ta 52 stvarno troši više od 82 po jedinici površine ili?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Drug ga je kupio pre 2-3 dana i rekao je da ce bas obratiti paznju na potrosnju pa cu ti preneti.
Ima dostan njutn metra taj traktor. Moze da zapne dosta.
 
Nemoj zaboraviti.Ja ću menjati možda moj t40 za 52.Fali mu prednja vuča.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Ovi noviji MTz 82 ne troše više od 15.5l po kj petom redukovanom,priče da troše 20l po kj to su 52jke ili je motor rikavela.
E ti sto pricaju da MTZ 52 super trosi 20l/kj ti lazu i nikada nisu ni sedeli,a kamoli orali sa 52-kom ja sam imao 2 i poorao sam sa njima hektara i hektara sto zimskoga i za zito sa dve i tri brazde leopard kriva greda i mogu vam reci da manje trose od ijednog IMT-a u njinoj klasi,a da su mazge to stoji i malo koji iz njihovog ranga im moze primirisati!
 
Jedna umetnicka
2r3b0rd.jpg
 
Nazad
Vrh