Oranje

Ni ovo ništa ne valja...

- - - - - - - - - -

Šta vam je odjedared,sitno oranje,pravac ravan,kurzovinaž sva zaorana...
 
Kolega za smejanje nije, muka je to kad se tako mora raditi.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
Danasnje oranje. Snimano sa gopro na blatobranu. MTZ 1221 i lemken opal110 , 18 coli plug. Donje poluge su na prorezima i toplink je na prorezu na plugu, za one koje muce luftevi na polugama , ovde ih ima 10cm na svakoj poluzi:haha:. Brzina 3 rang 3 brzina , 1800o/min , stvarna brzina je 2:47 na duzi od 330m , odnosno 7,11km/h.


Zlocesti 1221 do sada na strnjistu i luceristu trosio 13,5 L/kj , ovdje na kukuruzistu racunam barem 2 litre manje po kj.
I maneken , flasa jamnice 34cm visoka :haha:.

 
Trebao si probati jednom brazdom i dublje.....

A kad je vec ovako ispalo, ja bi jednom ili mozda cak i dva puta prosao tanjuracom......

Imenjače,
ovo je bilo 2014. godine, a orano onim što sam onda imao. Tanjuraču nemam, a freza bi previše usitnila. Srećom dobro je izmrzlo. 2016. sam izorao Regentom, ali samo jednom brazdom. Pri tome sam oranjem u različitim smjerovima malo ravnao njivu.

WP_20161103_10_52_43_Pro

Prošle godine je orano Regentom s obje brazde i na dubinu 22-24 cm je išlo ok. Kod veće dubine je traktor proklizavao i po šperom. Onda se dogodila zima kad su niske temperature bile jedino za vrijeme sniježnog pokrova pa zemlja nije ništa izmrzla. Na proljeće nisam uspio dobiti dosta usitnjeno za kukuruz, puko mi film pa sam na tu njivu odlučio posaditi orahe. Zadnje oranje je ispalo ovako.
WP_20171020_10_53_24_Pro
 
- - - - - - - - - -

Danasnje oranje. Snimano sa gopro na blatobranu. MTZ 1221 i lemken opal110 , 18 coli plug. Donje poluge su na prorezima i toplink je na prorezu na plugu, za one koje muce luftevi na polugama , ovde ih ima 10cm na svakoj poluzi:haha:. Brzina 3 rang 3 brzina , 1800o/min , stvarna brzina je 2:47 na duzi od 330m , odnosno 7,11km/h.


Zlocesti 1221 do sada na strnjistu i luceristu trosio 13,5 L/kj , ovdje na kukuruzistu racunam barem 2 litre manje po kj.
I maneken , flasa jamnice 34cm visoka :haha:.

Kako lako vuče ovaj plug ,lepa i dubina koji je tu zahvat po glavi ?
 
- - - - - - - - - -



Kako lako vuče ovaj plug ,lepa i dubina koji je tu zahvat po glavi ?

Zahvat 45cm po glavi, skoro pa novi lemesi. Plug je namjesten da nema kose vuce. Tamo kod flase imas trag traktora pa mozda fali nekoliko cm do sredine traga zadne gume. Ovo sto plug skace je opticka varka jer bi se raspao , traktor skace ali kako kamera prisarafljena na blatobranu izgleda drugacije.

Probacu gopro da prisarafim za plug, pa jedan snimak.
 
Samo jedno pitanje... 1221 tako spor u trecem rangu i trecoj brzini? 7,11 km/h? Na 1025 je ta brzina otprilike u drugom rangu-treca.

Pogledaj video sa flasom , tamo vidis koliko je blata , odnosno iza gume gdje je prosla. Ako se vuce plug na 30cm dubine i 135cm zahvata , a da nema proklizavanja?

Brzina 1221 je na obodu guma u 3 rang treca brzina 11km/h.
Na 1800 je oko 10km/ sigurno , sad racunaj 3km je otislo u proklizavanje ili slajdranje.
 
Nazad
Vrh