Oranje

Ovi to nemaju. Ima dugme grejac (vuce sa motora vruc vazduh), ima 3 brzine ventilatora (treca je tornado koliko je bucno i jako) i ima varijantu da ne greje onda automatski vuce hladan vazduh sa vana i magli.
onda samo ostavi uvek na prvi zub bocno staklo i resio si problem..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Bojčetiću nisam siguran da sam shvatio.... Grejanje kabine ima neki svoj grejač ili ...? Zar nije ono klasika topla voda iz motora u radijator pa cincilator sa 2-3 brzine duvanja?
 
Toplo sa motora, ali nema mogucnost umereno toplo vec ili maksimalno ili nista. I na prvoj brzini ventilatora zagreje za 10min na 35 stepeni
 
Nije mi baš jasan taj sistem, pretpostavljam da ima neki ventilator koji uvlači vazduh iz neke cevi ili oplate oko motora. Sad ne bitno kako se skuplja topli vazduh, poenta je na ventilatoru. Da li bi moglo kontrolom broja obrtaja tog ventilatora regulisati koliko će ubaciti toplog vazduha?
 
Jesi pokušao da zatvoriš malo slavinu,da smanjiš protok vode?
Sory na off-u! Da se prebacimo u slobodnu diskusiju o traktorima? Ili će nas moderatori džumle lansirati?

- - - - - - - - - -

Ček malo... Topao vazduh sa motora uzima?
 
Nisam pokusao nista cackati, jer je u garanciji. Elektromagnetni ventil je kao Atila sto je napisao, jer pritiskom na taster i impuls strujni otvara/zatvara.

Mane su:1
1) Nisu dovoljne 3 brzine ventilatora, treba da ima sitnije podeoke ta prva brzina je kao u autu (od 2000 na ovamo) na broj 3 npr a kola imaju po 6-7 brzina
2) Treba da ima mogucnost da moze kontrole intenziteta toplog vazduha (tu bi slavina pomogla ali da bude u kabini kontrola da kada naduva na cca 25 onda da stavis na 10-20% protoka samo da odrzava temp
3) Broj izvoda za topao vazduh da se doda pozadi jos jedan da ne treba voziti sa odskrinutim prozorom u januaru

Ovako sto se tice motora/menjaca verujem da tu nece biti problema i to kod svih fercera dobro. Po meni oni ce to sve resiti u sledecoj generaciji modela. Model pre mog ima takodje jos neka losija resenja. Treba reci da Erkunt (Armatrac je za Evropu) postoji tek od 2003 godine i da za 15 godina su uspeli mnogo toga uraditi.

Nek moderatori prebace da ne dobijemo kartoncice:osmeh:
 
2a4wj6w.jpg


- - - - - - - - - -

2j14g8i.jpg
 
Galicije, prestani da pises i iznosiš informacije u ovoj temi.Kada ovo pročitaju nadležni,uvešće nam još neku akcizu zbog smanjene potrošnje goriva :)
Neka potrosnju pisu samo članovi iz Banata,po mogućstvu južnog,ako mogu da oru.Inače mi smo davno završili oranje,ostala još njiva gde treba stajnjak da se razbaci,potrošnja se kretala od 12-20 litara/kj.
 
Ja nisam nesto puno uzorao, mozda oko 50 kj i nisam bas precizno ni merio potrosnju, ali onako odprilike oko 15 l/kj. Lepo se oralo, ali je se ipak osetio nedostatak vlage. Imamo svakakve zemlje od vrlo teske do lakse, ali nema bas lake. Najlakse se uzoralo nedirnuta parcela uljane repice. Tamo je islo kao u puter, a rasipalo se gotovo savrseno. Tu nije islo vise od 13-14 l/kj, dok na jednoj njivi gde je bilo i slatine tu je islo sigurno i 17 l/kj, ali oped se sasvim lepo rasipalo.
 
Imam jednu parcelu koju usluzno odrzavam čistom jer vlasnik ima neke planove za nju.Njiva je blago peskovita,nalazi se u delu koji se zove Mali Rit koji se nalazi uz Tisu,ove godine je bila bez useva pa sam je od proleća tri puta prskao totalom i tri puta tanjirao.Sada u jesen kada sam je orao zemlja je bila VLAŽNA!Pretpostavljam da je tako bilo zbog silnog tanjiranja i presecanja gornjeg kapilarnog sloja te nemogućnosti isparavanja vlage zbog toga.
5b8074d6c2061bbd36affb315ee02d28.jpg
 
Izgleda svi turski brendovi (kolega sa Tumosanom je takodje mi pricao) imaju problem sa time. Ako to neko bude resavao odmah neka napise.

Izgleda su poluproizvodi :haha:. Nisam mogao izdržati.
A ja hteo iz lukašenka u erdogana. Moram sačekati da to usavrše i da postane potpun proizvod. Tada ćw mi se valjda i komšije odobrovoljiti.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Sto se tice potrosnje orem rit gde su drage komšije silirale pa gazile njive ima tragova uzduž i.popreko. i.a da bude potrosnja 20 l +.
 
Juce oramo kukuruziste.Ne ide bas lepo ni lako.Fali jos 20lit kise.Potrosnja oko 17lit/kj sa putem naravno.
 
Izgleda su poluproizvodi :haha:. Nisam mogao izdržati.
A ja hteo iz lukašenka u erdogana. Moram sačekati da to usavrše i da postane potpun proizvod. Tada ćw mi se valjda i komšije odobrovoljiti.:osmeh:

- - - - - - - - - -

Sto se tice potrosnje orem rit gde su drage komšije silirale pa gazile njive ima tragova uzduž i.popreko. i.a da bude potrosnja 20 l +.
Nemenjaj tim koji dobija,imaju Rusi modele .5 ali ih ne donose kod nas .A dal je moguće naručiti to neznamo treba zvati agropanonku:ppozdrav:
 
Kako vi Crepajci ne možete orati skoro istu zemlju imate kao i mi kod nas može da se radi i vidim da su taze oranja ok,ide to solidno...
 
Ja sam bio jutros da probam da istanjiram radi lakseg oranja jedno kukuruziste koje je bez secke zavrseno jer je na kombajnu kod druga otislo nesto u vezi secke na drugom krugu u toj njivi. Jedva sam istanjirao bas se hvatalo na skidacima. Par njih sam video da oru za psenicu i nekako ide, ali jos malo kise ce napraviti dobre uslove za oranje. Ali je svakako bolje nego pre proslonedeljnih kisa. Tako da se nadam da krenem sa bacanjem vestaka i oranje cim prodju ove kise koje javlju u naredna dva dana.
 
Nazad
Vrh