Oranje

slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]Коначно и ја дочакао услове за орање какве сам хтео:osmeh:Орало се као у најбољим годинама,могло је бити још мало сувље али и ово је супер без проклизавања,кидања,пуцања итд....Дубина 25-28 Четврта зец-пета корњача потрошња 10-12л по кј остало ми још неких 3,5кј али биће и за то времена.Истина кад кажу Стрпљен Спашен....И да не замерите ми због правца тотално сам се опустио од кад орем са прелетачем:haha:
 
Otprilike po takvom snegu sam i ja orao u decembru 2009, s tim da je toliki sneg pao u toku istog dana kada sam orao, i to još repište, ali sam ipak do ponoći uspeo da završim oranje. E to su bili doživljaji ::namigivanje::.
 
Tako sam isto i ja pasirao a najžešće od svega je to što u tom ataru nisam nikada bio.Došao po danu sa druge strane a za nazad zavejao sneg puteve i njive,ništa se ne vidi.Traži neko svetlo u daljini i polako na sreću uz pomoć prijatelja telefona.
 
Ja kažem, da su onome ko je izmislio navigaciju trebali dati Nobelovu nagradu, prvenstveno za ovu u kolima, a ni ova za traktor nije loša :osmeh:.
 
Kako predjem iz Staparskog atara u Brestovacki put se smanji da turcin jedva prolazi. Na ovratinama se ne dize plug i ne oru se ovratine, nego je put sve izreckan i brzina kretanja sa 25km/h pada na 7-8km/h da ne bi ispao iz traktora :osmeh:
 
ja ne znam sta je sa ljudima ove godine al sve moguce puteve su preorali, samo ides krstis se i molis boga da ti tockovi ne otpadnu.....a da vidis Bojceticu kad se predje na mileticki atar, gde im zadruga ima zemlju, put je pistu za'ebao bukvalno
 
Nasa zadruga samo kida puteve, kada treba da su na ravnanju spreceni su ili posalju jedan traktor sa drljacom.
 
Ja sam juce fasovao nivom razor preko puta kad svi nismo izginuli u njoj.Neki papan orao pa preko celog puta razvukao razor koliko god je plug moga da ide u zemlju,a sneg lepo pokrio sve to kad sam se zabo u taj razor psovao sam mu sve mrtvo i zivo od askurdjela pa na vamo cudi me da nisam tockove otkinuo na nivi!
 
Pre neki dan kad je vejalo, ja pogrešio i otišao kod komšinice.Jedva se vratio živ kući.Tad sam požalio što nemam tu vašu jako hvaljenu navigaciju.
 
Nazad
Vrh