Oranje

Juce sam bio na jednoj njivi koju sam jedva uzorao voda je izbijala iz plastice posle prolaska pluga,to se sijalo kao da si zejtinom mazao bas sam se obradovao juce onaj mraz je ucinio svoje zemlja je izmrzla i rasula se ko ne zna kako je bilo uzorano rekao bi al se ovo lepo oralo.Mraz mraz i samo mraz....
 
Ja sam isto samu slatinu pokusao da preorem sto stoji nekoliko godina drzavna i nije licilo na nista, i ukazala mi se prilika istanjirao 2 puta eno po oranju potprištala voda po tanjiranju dosta suvlje.:sta:
 
poslovica: I najgore zimsko je bolje od najboljeg prolecnog oranja :osmeh: I savet ko ima smolnicu orite juce orao i nikad bolju dubinu nisam postigao ima i rasipanja od mraza..
 
I kod mene je slicna zemlja kao kod Spasoja,kad god sam orao po ovakvom vremeni nisam imao nista,bar kod mene ako se ore po blatu tu leba nema.
Ja nisam nista uzorao i ne planiram do proleca pred setvu (nazalost)jer kod mene kad padne kisa narednih 10 dana nemoze ni peske u njivu....
 
Ovo kod Spasoja glinovito plus ugazeno plus vlazno sve u svemu najgora moguca kombinacija, slicna situacija je i kod mene na jednoj parceli koja je bila poplavljena.
 
Oranje nekada


8989_663767310419738_7470983459271576715_n.jpg
 
Šta ti je različit tip zemlje: juče sam orao samo tako jednu parcelu , a i danas planiram još jednu njivu da uzorem , mislim da će ići dobro . U neke parcele jedino čamcem može da se udje.
 
Bilo je slucajeva i kod nas u okolnim mestima gde su rus 1025 i 820 vukli jedan 757.20.Potrosnja isla do 80l/ha.
 
bojcetic kod mene kad imas tu potrošnju znači da je samo oranje moguće a ne tanjiranje tanjirace su se meni pretvorile u glatke valjke ge sam imao potrosnju od 18 litara po jutru a kamoli kod te potrosnje od 80 litara po hektaru!!
 
Nazad
Vrh