Oranje

te godine sam bio u Somboru na skupu :haha:
za Vrsac sam odgodio zbog operacije krajnika kod deteta,bilo je u poslednjem momentu.Inace me nista drugo nesprecava :ppozdrav:
 
A Gorane znači jedaret godišnje ti dosta u računici :haha:. A mislio sam da cemo se upoznati tada. Ove godine mi se nije dalo, mraz je bio brži, pukla česma. To sam morao sanirati, pa ne mogoh u Obrenovac.
 
Jedna današnja slika:
5f97fa81ac5f56d1dd8880a978d28a3e.jpg
 
Ja sam u ponedeljak orao i ne izgleda obecavajuce, zemlja nabijena dosta, slabo se rasipa a mraza kod mene na uzvisenju skoro da nema, nadam se da ce biti nekih kisa do sjetve pa da se bar na taj nacin "rastope" gromade.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam u ponedeljak orao i ne izgleda obecavajuce, zemlja nabijena dosta, slabo se rasipa a mraza kod mene na uzvisenju skoro da nema, nadam se da ce biti nekih kisa do sjetve pa da se bar na taj nacin "rastope" gromade.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
kod nas mraz vec dva jutra zaredom, ovde bila detelina u pokusaju i nije lose islo..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Evo i moje muke. Cekao sam 3 meseca priliku da mogu da udjem u njivu da je izorem, i ugrabih dva lepa dana pre ove kise i mraza.
Jednu malu laksu parcelu sam mogao sa crtalom i defkeltorima, i dosta manje zetvenih ostatataka je ostalo na njivi, a onda otisao u gadnu sredinu tj smonicu. Zetor 55hp i IMT 756.25 sa Kverneland glavama. Dubina je od 15-25 cm, kako je gde moglo.. Zaoravana kukuruzovina.
Plug je klirensa 63cm i rastojanja izmedju glava 80cm, a na izoranih 3 hektara, zagusio je nekih 15ak puta, sto je sasvim ok po meni.















 
Ja sam danas zavrsio izoravanje jedne parcele koju sam hteo da potanjiram teskom tanjiracom, ali kad sam video koliko je to izmrslo i da bih napravio vecu stetu tanjiranjem...samo sam izorao uvratine i cekamo da osusi.
 
Nazad
Vrh