Oranje

@драган ковачев који захват цепаш са потингером,што су ти предплужњаци горе?
 
U subotu konačno završeno oranje...

qMgYows.jpg

T56PJxQ.jpg
 
I kod mene konacno zavrseno,ostala jedna parcela zanosoku i stajnjak,ona ce se orati kasnije... Cini mi se da je sad teze islo nego jesenas

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Od katolickog bozica ovo je prva nedelja za normalno oranje, ujedno i zadnji voz za neko "zimsko oranje" I odlicna kisa da poklopi, mozda cemo imati srece i za malo mraza.
 
Matic nemoj da brineš za mene. Za vikend sam završio s oranjem. Kako sam uradio samo ja znam. Pošto je 1/3 te parcela bila kukuruzovina onda sam prvo nju uzorao. Ispod liske vlažno ali uz ponegde neko proklizavanje ostalo je islo lako. Ostale 2/3 je bilo uzorano strnjište i sad sam to preorao. To je išlo baš lepo i zemlja se baš rasipala. Kao nikad do tad. Ostaje još da malo bude mraza i da razbije po neku veću grudvu i da je usitni. A pošto sam okretao na vratinama to sam i sabio pa je baš krupno i to planiram da početkom marta jednom istanjram. Po meni biće sve to ok i moći će da se uradi lepapriprma za setvu kukuruza.
 
Iskren da budem tek sad kad mi je Darko ovo napisao saznao sam da ima tema "Okupljanje". Nisam ni znao da postoji a samim tim nisam je nikad ni čitao tako da nisam ni obavešten. Nisam ni sumljao da će Branković da omaši u organizaciji. Nadam se da ste svi se dobro proveli i zadovoljni otišli iz njegovog i mog kraja. Biće dana za ponovno okupljanje kod nas pa ćemo se tada družiti.
 
Iskren da budem tek sad kad mi je Darko ovo napisao saznao sam da ima tema "Okupljanje". Nisam ni znao da postoji a samim tim nisam je nikad ni čitao tako da nisam ni obavešten. Nisam ni sumljao da će Branković da omaši u organizaciji. Nadam se da ste svi se dobro proveli i zadovoljni otišli iz njegovog i mog kraja. Biće dana za ponovno okupljanje kod nas pa ćemo se tada družiti.
opet su "srbijanci"podbacili "prečani" i dalje dolaze najvecem broju :haha:
mi neki dolazimo svake godine i nikad nam nije daleko
 
Nazad
Vrh