Oranje

Svaki plug ce zaorati dobro ako se istarupira dobro. Sa 757.20 zaoravam sve a plug kosta 500e.
 
Bojceticu i jeste i nije tako. Zavisi dosta od pluga, podesenosti pluga a i traktora. Imam lep primer za to koji cu snimiti cim se prosusi malo ili smrzne da sada ne idem po blatu. Parcela sa prvog snimka je velicine 8.75 KJ i radili smo je u kompletu godinama. Sada sticajem okolnosti od te parcele radimo samo jedan deo a ostatak radi druga osoba. Kukuruz je bio kompletno nas i ja sam ga kombajnirao. I taj drugi deo koji nije moj je orao Kverneland a i traktor je bio dobar JD, pa je razlika izmedju dva oranja nebo i zemlja a radjena su oba oranja istog dana tako da nije bilo razlike ni medju uslovima za oranje.
 
Galicije ti da si ono još jednom potanjiro nebi trebalo ni orati, inače potarupiram još jednom kukuruzišta i onda ori i zaoravaj kako hoćeš a izlomi i usitni šapuriku, stablu i lišće tako da brže trune.

Kakav tarup imaš, jel on može da uradi posao i ako je kukurzovina malo slepljena za zemlju posle kiše?
 
Imam vektor (Bečej) četiri reda, tarupiram i za beračem i za kombajom i zaoravam sa vogelom l-950 bez problema, diže masu dobro iako je brano i pre mesec dana, inače uzeo sam ga sa univerzalnim noževima, sistem Y, levi, prav, desni nož, po tri na osovinici.
 
Pa što onda nisu lepo napisali T70190 već stavili oznaku T7050?Kako kod mog ferdže lepo piše 539 i svi znamo da ima 39 ks.
 
Ja isto planiram da prodam lemkena i za taj novac kupim neki IMT ili neki njesra plug i malcer, ali koliko vidim i poslije te kombinacije je losije zaorano nego poslije lemkena bez malcera , sta mi savjetujete:haha:.
 
Ja isto planiram da prodam lemkena i za taj novac kupim neki IMT ili neki njesra plug i malcer, ali koliko vidim i poslije te kombinacije je losije zaorano nego poslije lemkena bez malcera , sta mi savjetujete:haha:.

Nekad je bolje nista ne napisat....od veceg uvijek ima veci i ako drzi do sebe ne kudi ,ponizava,tude
 
Galicije ti da si ono još jednom potanjiro nebi trebalo ni orati, inače potarupiram još jednom kukuruzišta i onda ori i zaoravaj kako hoćeš a izlomi i usitni šapuriku, stablu i lišće tako da brže trune.

Да сам укосио више батерије у првом прохиду имало би смисла прећи и други пут, али пошто нисмо било би превише плитко урађено за пролеће. И још то нисје моја њива, већ смо ишли у испомоћ, па нисмо хтели ништа да ризикујемо...
 
Nije to sporo.Imao sam i ja jednu parcelu koja nije orana od 2013 godine.Mislio sam da će biti haos u oranju ali sam se iznenadio kako se lako i lepo uzorala.
 
Nazad
Vrh