Oranje

Sunce ti poljubim... Uopste mi nije jasno sto uopste i kace ljudi plug kada kise nije bilo.
 
Kod mene i Milosa generalno ni letos nije bila neka velika kolicina padavina,jedino sto je bila lepo rasporedjena pa ja taman onih 5-10 litra sto padne bilo dovoljno da spoji vlagu....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Inace ta zemlja sama po sebi nije teska za obradu tj dosta je laka za obradu (i plodna) ali ugazena izgleea dosta jer je u zetvi bilo puno kise . A sad s obzirom na nekih 40l kise (ne znam sad napamet podatak ali imam zapisano)od pocetka avgusta do danas a u medjuvremenu zapeklo sunce i vetar cudi me da je i plug usao ovoliko u zemlju.

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Ja sam danas probao gde je bio duvan sa plugom 610.16 Imt sa predpluznjacima tesko je islo,vratim se kuci i zakacim 757.20 sa oba crtala i mnogo lakse ide pa cu polako tako i orati.
 
Evo kod mene n.p.r. na Kuhn 151 ide sve sa jednom rucicom. Prvo ga skupi (da kazem skupi brazde) onda ga okrene i nakon toga ga ponovo rasiri (na meru koja je namestena rucno) Otvor po brazdi moze da bude 35, 40, 45 i 50 i sve svaka se brazda zasebno namesta. Da je isti taj samo vario master onda bi na drugu rucicu podesava koliko da otvorim, ili zatvorim brazde sve zajedno.
 
Kolega jel ovo fiat??
Ovaj plug je za zetvene ostatke babaroga...

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
ŠTORE 504. Sve je Fiatovo, osim motora.
37904714_1870994176535508_5396987219036602368_n.png
 
Znam, znam, imao sam istog takvog, sa kabinom bio...
Ne znam kako nisam skapirao odmah

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh