Oranje

Moze se podesiti i te kako... Samo nemaju ljudi volje. Skoro sam se sinoc s ujakom posvadjao zbog toga prednja mu grabi vise od zednje za 3" i prednja ide plice od zadnje osjetno. utegnuti stabilizatorski lanci i to je oranje. Stalno mu drzi kontru prednjim tockovima i jos pomoaze ponekad lijevom kocnicom. IMT 558 + 756.20 VK Kad ore sam oranje izgleda fino i ravno, nema greske ali kad oru on i njegov zet s dva traktora, sto kolega kaze ko nenamjesten jorgan ;)

Orali smo jedan za drugim: 539 + imt 2x12" kverneland glave, 549 + imt 2x12" vogel glave i 5106 leopard 3x14" i nista se nije poznalo da su orali tri razlicita pluga.
 
Massey je samo za probu isao u brazdu 2 ili 3 kruga, inace ima dosta siroke gume pa gazi brazdu.

- - - - - - - - - -

Ovako je izgledalo kada samo Fendt ide...[video=youtube_share;NhM7CesynQE]https://youtu.be/NhM7CesynQE[/video]
 
Kakva je to zemlja kad on bez prednje vuce nosi cetiri brazde? On ima 80ks? Inace, fino zigleda i rasipa...milina
 
9.8km/h na 1900 obrtaja.Može i 11km/h ali nije dobro za vozaca.Neće mu biti ništa. Ove godine se lako ore.
Prvo i poslednje oranje.
 
Jedno pitanje, ne znam tacno u kojoj temi da ga postavim....da li je za razbijanje pluznog djona bolje duboko oranje vecim traktorom ili podrivanje? Orano je uvek na oko 25 (plus-minus), traktorom manjim, decenijama, pa sam imao u planu nekom da razbijem malo zemlju ispod, sto zbog oceditosti sto zbog kultura, jer pretpostavljam da utice na prinos i dublja obrada. Zemlja je mahom teska i ritska.
 
Nazad
Vrh