Oranje

Tako je Nikola Rus je sila od tehnike vidis sta su izmislili sve.
Posle su ih kopirali ovi sto imaju neodlucne vozace koji ne znaju jel bi je upalili ili ne bi, pa to sad zovu automaCka na dugme.. :osmeh:
 
Sve ti vrlo dobro razumes. Mozda je neko od tih sto po tebi zasluzuju ciglu u glavu upravo dete. Metafora je mesingani deo sa navojem unutar zute kugle na zutoj rucici?

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Ove godine oranje je islo teze nego prethodnih i moralo je za slabije traktore bas da se bira termin da bi moglo da se radi. Probali smo u oktobru da oremo toliko je bilo suvo da plug se negde zabode a negde sam izadje iz zemlje, sacekali smo kise i 1 decembra smo poceli sa oranjem, medjutim zemlja se dobro natopila i zatim smrzla izasli smo da oremo i 558 cim naleti na malo tvrdje zemljiste samo stane i levi tocak(van brazde) krene da proklizava dok tocak u brazdi stoji imam blokadu diferencijala u traktorima medjutim to je izgleda zapeklo jer stvarno nisam pokusavo da je koristim nekako bojeci se da nesto ne pokvarim, razdvojio sam kocnice i cim malo stisnem levu(na tom tocku sto proklizava) traktor krene i morao sam na vece obrtaje nego inace da ga teram(2100-2300) sve u svemu bilo je proklizavanja i potrosnja je isla oko 14l/kj pa sam sacekao da se malo prosusi i odmrzne zemlja. Nastavili smo oko 7-8 decembra bilo je vlazno i kisa je padala dok smo orali ali je islo kad naleti na tvrdo malo proslajfuje dok ne dodje do suvog i nastavi cim kisa prestane posle par sati ide sasvim normalno, najlepse se oralo par dana pre ovog snega i potrosnja se kretala oko 11-12l/kj. 558 je dobar orac i dobar traktor ali trazi idealne uslove kao sto su krajem oktobra pocetak novembra ovako svako jutro 12 l tople vode u svakom sipaj uvece ispustaj.... njegov rezervoar je 50 L sto je sasvim dovoljno za nekih 3,5 kj sa uvratinama ostane mu jos ali nekako ne volim da rizikujem...

Pitanje za vas kolege, postaje mi 558(ili kako ga neki nazivaju sila nebeska) slab jer ne moze u svim uslovima da ore a imam i potrebu da njive za setvu zita radim sa teskom tanjiracom sto on nikako ne moze da odradi, traktor koji mi se svidja je Mtz 82 i zamenio bi jednog 558 sa njim pa bi voleo da cujem vase misljenje, da li se isplati za 40-ak kj godisnje kupovati ga? Da li se moze naci ocuvan primerak do 8-9 hiljada E? koliko bi trosio u proseku sa 757.2 plugom u oranju? I koliko bi mogao da odradi za nekih 10 sati oranja?

Orano zadnji dan pre snega strnjiste.






055bdd6eacd5c98ff598d4841cb0f647.jpg






a1f6f3ae7d4da6543ed7b8f2f5496d45.jpg


Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Možeš za te novce naći pristojan traktor,troši u oranju od 10 do 20l po kj,zavisi od puno faktora,ja sam sa mojima od 12 do 15l sa 757.3...po meni se itekako isplati i za manje zemlje...dokle god je drugi manji traktor u dvorištuza lagane poslove...
 
Izvinite za of, moram samo da kazem vezano za blokadu i zutu rucicu da su kod mene i beli veprovi svakodnevna pojava, i kad se uzjogune samo im viknem SAAAAAAAAA.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Ja bih jako voleo da na mom zetoru moze blokada da se aktivira odmah pre kretanja. Zgazim je, a ona odmah iskoci kao da stiskam kvacilo a ne blokadu. Znaci aktivira se samo u voznji i po ravnom u brazdi.
Cak mi jako smeta sto u oranju vrlo lako ispadne cim smanjim gas ili ako samo mrdne volan u nekom pravcu.
 
Prouči malo šta je blokada diferencijala i kako se ostvaruje povezivanje kućice diferencijala sa poluvratilom pa će ti biti jasno što je tako kako je.
 
'beš blokadu, ako treba da se koristi dignem plug i kući. Kao da svi imamo hiljade hektara pa da se neće uzorati.
Agregirajte pravilno mašine za uslove u tom momentu i ićiće sve kako treba.
Ja kad ne mogu da vučem moj obrtač sa tri glave zakačim 757 i završim posao. Jes malo sporije otkida i više okretanja al jbg.
 
Tako je worme ,ja blokadu ukljucim eventualno pri zaglavljivanju prikolica i i kad sam cupo neko drvece i nikad vise.
 
Zavrsio sam oranje pre par dana, islo je dosta dobro, blokada je morala jer je bilo mraza pa je onda opustlo nekih 3-4cm u takvim uslovim mnogo je zdravije za deferncijal kada se koristi blokada, mnogi gaze kocnicu, podizu plug da traktor krene ali to nije posao.Najbolje je da se da nagazi blokada odmah kada se krene u brazdu, pri samom polasku nagazis lagano i kada noga propadne onda je to to.Moze i tokom oranja da se nagazi ako proklizavanje nije veliko, ako postoji velika razilika izmedju dva tocka onda nije pozeljno gaziti jer ce se okrnjiti zubi na spojnici,nemogu da kazem da je blokada kvalitetna na imt-u. Treba voditi racuna kako se koristi.
 
Blokada je vrlo korisna za mnoge poslove i čisto neznanje je ne koristiti je.
U oranju je treba obavezno koristiti(mislim na manje traktore), jer se tako izbegava proklizavanje točkova i neravnomerno trošenje guma..
Pri vuči na nizbrdici da te ne zabaci, itd, itd.
 
Sto kaze Bojcetic ali vise od 50% oranja sam orao sa blokadom dok je orao 558. Udjes u brazdu nagazis blokadu i drzis dok ne izadje iz brazde. Nikada nista se nije polomilo sa blokadom. Od kada ore rus blokadu u oranju nikada nisam koristio, a pre dve godine sam izvlacio zmajevku iz blata pa sam i blokadu ukljucio.
Mada mozda nije previse potrebna kada trwktor ima i prednju vucu?
 
Pa nema sta da pukne kada se koristi kako treba,moze da traje vecno.Rasturio sam gomilu deferncijala na Imt svasta sam video.Ljudi gaze bolkadu do traktor okrece jedan tocak a unutra samo kruni.druga stvar mnogi su iskrivili vijusku od silnog gazenja.
 
'beš blokadu, ako treba da se koristi dignem plug i kući. Kao da svi imamo hiljade hektara pa da se neće uzorati.
Agregirajte pravilno mašine za uslove u tom momentu i ićiće sve kako treba.
Ja kad ne mogu da vučem moj obrtač sa tri glave zakačim 757 i završim posao. Jes malo sporije otkida i više okretanja al jbg.
E moj druze dzaba ti pises....vole ljudi da siluju.
 
U toku oranja, kada samo traktor stane usled klizanja, cim stisnem blokadu, kao da me neko sutnuo u **greška, da izvinete. Odmah ode. Znaci ne fali mu snage vec tezina/trakcija.
Vidim na netu da su se ljudi razno dovijali da blokada ne ispada. Meni bi ovo mnogo koristilo jer je blokada na jaaako nezgodnom mestu. Moram da ustanem iz sedista da bih je aktivirao, a vrlo lako ispadne.





 
Nazad
Vrh