Oranje

Elektronska blokada je korisna stvar. Ja kada sam orao sa Maxxumom po musavom to sam koristio kako su rekli serviseri kada se tockovi prednji zakrenu za vise od ako se dobro secam 4 stepena on sam gasi blokadu. U praksi to radi odlicno, dodjes na ovratine cim si zakrenuo tockove traktor je ugasio blokadu jer okreces i kada udjes u razor nazad ponovo je upalio. Imam misljenje da blokada na mekanoj podlozi kakva je recimo jesen sa opitmalno vlaznom zemljistu za oranje nema nikakvih problema i da je time prokolizavanje mnogo manje. Sa 558 sam orao sa blokadom u 99% slucajeva kada se ore za repu ili kada sam orao repiste, jer je imao proklizvanje od 30-40% kada ore na 35cm dubine i 3sh.

@diklofen
Da li i 1221.3 ima elekotrnsku blokadu?
 
Ja drzim upaljeno uvek u oranju i ako ne orem po blatu. Rekose mi par njih iz okoline ne moze da skodi, jer se sama ukljuci po potrebi i rasterecuje traktor. Pa rekoh da vidim jel ta prica pije vodu. Dok sam radio sa 577 samo sam dva puta morao da pritiskam blokadu na duze. Jednom neko staro luceriste a drugi put bas patosirana njiva stajnjakom.
 
3b79c57b82fbffda0138c218ff93886e.jpg
 
Poslednja izmena:
Juce sam bio kod majstor Dragana iz Donje Trnave,on je glavni serviser za MF u ovom delu Srbije,i bas sam ga pitao za blokadu i rekao mi je da slobodno koristim,jer rasterecuje traktor...kod nas stari ljudi pametuju i ne koriste blokadu,kazu slomice traktor na pola :DDDD
 
Elektronska blokada je korisna stvar. Ja kada sam orao sa Maxxumom po musavom to sam koristio kako su rekli serviseri kada se tockovi prednji zakrenu za vise od ako se dobro secam 4 stepena on sam gasi blokadu. U praksi to radi odlicno, dodjes na ovratine cim si zakrenuo tockove traktor je ugasio blokadu jer okreces i kada udjes u razor nazad ponovo je upalio. Imam misljenje da blokada na mekanoj podlozi kakva je recimo jesen sa opitmalno vlaznom zemljistu za oranje nema nikakvih problema i da je time prokolizavanje mnogo manje. Sa 558 sam orao sa blokadom u 99% slucajeva kada se ore za repu ili kada sam orao repiste, jer je imao proklizvanje od 30-40% kada ore na 35cm dubine i 3sh.

@diklofen
Da li i 1221.3 ima elekotrnsku blokadu?
Jest da pitanje nije upuceno meni, ali odgovor je potvrdan. Znaci ima el. blokadu.
 
Elektronska blokada je korisna stvar. Ja kada sam orao sa Maxxumom po musavom to sam koristio kako su rekli serviseri kada se tockovi prednji zakrenu za vise od ako se dobro secam 4 stepena on sam gasi blokadu. U praksi to radi odlicno, dodjes na ovratine cim si zakrenuo tockove traktor je ugasio blokadu jer okreces i kada udjes u razor nazad ponovo je upalio. Imam misljenje da blokada na mekanoj podlozi kakva je recimo jesen sa opitmalno vlaznom zemljistu za oranje nema nikakvih problema i da je time prokolizavanje mnogo manje. Sa 558 sam orao sa blokadom u 99% slucajeva kada se ore za repu ili kada sam orao repiste, jer je imao proklizvanje od 30-40% kada ore na 35cm dubine i 3sh.

@diklofen
Da li i 1221.3 ima elekotrnsku blokadu?

Da ako je ispravna , ima elektrohidro ventil i na prednjem mostu induktivni senzor , ako zakrenes prednje gumne vise od 10% bi trebao da gasi zadnju blokadu dif. , kod ispravljanja da ukljucuje, a prednja blokada diferencijala ti je mehanicka preko lamela u prednjem diferencijalu.
 
Orao sam prvom u trecem reduktoru.Nisu obrtaji manji,orem na 1800-1900 obrtaja nego je tu teska zemlja pa ih na mestima spusta na 1500
Teraj ti njega Cvejka barem na 2000 obtraja motora, pa ćeš videti razliku a imaćeš i manju potrošnju. Kako sam uradio remont pumpe i dizni orem u drugom rangu 4 brzinom.
 
Ako ste mislili na blokadu zadnjeg diferencijala 1025,1221 i na dalje imaju elektro ukljucenje blokade i prednje vuce.

Prednje vuce da a blokada je mehanicka kod 1025

- - - - - - - - - -

Teraj ti njega Cvejka barem na 2000 obtraja motora, pa ćeš videti razliku a imaćeš i manju potrošnju. Kako sam uradio remont pumpe i dizni orem u drugom rangu 4 brzinom.

Gde mi zemlja dozvoli orem i ja 4 u drugom cak negde i 2 u trecem reduktoru ali ovde nije moglo.Isao sam 4 u drugom i na vise mesta stiskom na pedalu nemam gasa i gusi motor.Prebacim u 1 u trecem posto je to nesto sporija brzina i tu mu je najbolje na ovoj njivi
 
Poslednja izmena:
Znam da su meni iz Agropanonke serviseri rekli da ima problem sa blokadom i da nije pozeljno da stalno radi kad su mi doterali 1221.1 na neko podrivanje koje sam radio.
 
Nazad
Vrh