Oranje

Jel ti mislis da u svakom prohodu i na svakoj njivi mozes da tempiras gde ce se nalaziti taj capur naspram predpluznjaka pri oranju
 
Pa ja sada tempiram. Ko kreten nišanim, nekad idem u drugom prohodu idem samo da izravnam u brazdi pa samo orem trecinu brazde. Da ponovim imam 757 dvobrazni golišav, sa očajnim declektorima. A volja i żelja je dvobrazni obrtač sa pretplužnjacima pa da.malko lakše orem, baš.zbog svih navedenih problema, i još puno drugog.
 
@aca74
Ti problemi koje imas se resavaju na 3 nacina:
1) ides kao do sada pa kada spadne teras pola druge brazde samo da bi poravnao tj dosao do dzombe
2) plug podesis da hvata 72-73cm i onda kada teras, ne ides do ivice razora, vec malko teras od ivice i tu imas lufta da kada je sastav i sejalica malo rasirila sastav da tu na 2-3cm prosirenja to uhvatis ako ne onda kroz prohod-dva i time izbegnes situaciju pola brazde u jednom prohodu
3) predpluznjak na kuhn/lemken/vogel ores kako hoces. Na vogelu se desava da ponekad izbaci poneku dzombu a to samo u slucaju kada dzomba prolazi tacno u 2cm koliko je predpluznjak pomeren u orano u odnosu na zahvat brazde. Napominjem ovo je samo kod Vogela, sa ostalima nemam iskustvo sem sto sam gledao sa ovratina ili uzorao koji krug ali je to premalo da bi takve finese primetio. Ova situacija je ekstremno retka, jer cim je malo veci razmak kukuruza dzombe su vece i onda ne moze da prodje jer ce je pretpluznjak iako smaknut skloniti u razor ili ce to uraditi sledeca brazda.
Kuhn ore najlepse ali se i najteze vuce. 80ks tvoj traktor je realno kao zapadni/turski od 90ks i to treba da ide i sa Kuhnom jako lepo i solidnom brzinom.

P.s. Nisam siguran da Kuhn imas model 2 brazde. Ja kada sam se raspitivao bio je samo poetinger u varijanti 2 brazde obrtac servo 25.
 
Ciljam na ,,rabljeni":cvetic: odnosno polovni plug. Tu postoji i opcija i 2+1. Nesto mi ne leži da.polovni traktor vuče nov plug:haha:. Rekoše da raonik sa špicem se teże vuce pa je islo to dosta dobro jesenas.
Cilj je kuhn pa kud puklo da puklo. Ima neka ponuda za kuhn dvobrazni i to lepi pretplužnjaci i klik klak točak. Ali nikako da stigne. Tako da bi to bilo rešenje pod 3.
A pod 1 i 2 se sluzim poodoavno, u stvari od 2012. kada je rus dosao u moje vlasnistvo. A u nasem ataru stvarno kuhn radi fenomenalno, doduse tri i cetiri brazde, sada ih vuku firmirani traktori, mada je do prosle godine jedan isao za mtz-om.
Bio dvobrazni kuhn na sajmu. Samo malko nizi od trobraznog.
 
Nisam na to mislio,najbolje da naspram pluga podesi pneumatsku i spartac,i onda ima stalno da ulazi u redove...:haha:
a imam i opciju 5. da neseje kuruze uopste.....:osmeh:
(e i vama svasta pada na pamet)
 
Ima jos jedna stavka:Iztanjiras kukuruziste i onda sa svakim plugom kako god terao sve lepo zaores.
@Bojceticu,na kom vogelu su pretpluznici pomereni u orano?Kod mene na LM i svim vecim su pomereni u neorano par cm.
 
KOd mene na XM ima proslicovano da se predpluznjak moze stelovati i levo desno,al uglavnom kad je na sredini slica onda je onako kako treba,zeru jace od daske u neorano
 
M1020 - Mogu oni biti pomereni i u neorano kao kod tebe, ovde na nosacu su ovako podeseni. Razlog je sto je ova situacija jako retka i desava se na usluznim oranjima gde je prinos kukuruza jako los i dzombe malecke. A prednost je sto time se hvata veca sirina u udelu sirine brazde (jos pogotovo kod 40-44cm zahvata) i onda ne viri nista iz oranja.
 
Nazad
Vrh