Oranje

Peet, e to je vec ritina i primer pravog rita... a ne kad neko napise rit, a zemlja se rasipa....:sjasi:Mozda si trebao da sacekas neku kisu da padne, ko ce te grudve uciniti na prolece...
Pa eto video si da ima kod nekih i takvih ritova gde se zemlja rasipa, nije svaki rit isti:osmeh:
Nema tu sta da se ceka, sta je tu je. Kise nema na vidiku da moze nesto promeniti u oranju. Da bi sad palo nekih 50 l po m2 mozda bi i nesto znacilo u oranju nakon par dana kad se cedi, ali imajuci u vidu koji je datum i da pada toliko, ali nece, pitanje je da li ce i posle pasti jos neka manja kolicina i gornji sloj nece vise biti suv pa sledi klizanje po ritu i mnogo veca potrosnja.
Kad smo kod potrosnje, Zetor 7245 sa 756-2 i Ursus 904 sa 756-3 zajedno, trosili oko 14 l/kj.
Jos samo oko ovih grudvi, nadamo se da ce pokisnuti, ili ce sneg uciniti svoje zajedno sa mrazem, bez mraza naj...li smo na prolece.
 


- - - - - - - - - -

Ovde je u pitanju pokusaj podrivanja Vrsackog rita,na 400m pukne 5 sigurnosnih srafova.
Napokon nesto slicno kao kod mene...inace ovaj deo atara se vodi kao jedan od boljih,zamislite samo kako tek rit izgleda.
vvv.jpg

 
Нећу да орем по овом бетону кидам и себе и машину,ако буде кише нека кисне не орано,јер оне телевизоре ни 50л кише не може да распе,ако не буде падавина уопште преко зиме онда на Пролеће тањирање и сетва припремиће се како тако а орања ако не буде мраза и кише никако...
 
Нећу да орем по овом бетону кидам и себе и машину,ако буде кише нека кисне не орано,јер оне телевизоре ни 50л кише не може да распе,ако не буде падавина уопште преко зиме онда на Пролеће тањирање и сетва припремиће се како тако а орања ако не буде мраза и кише никако...
Isti slucaj, za psenicu i jecam sam uspeo nesto malo uzorati, nesto sam tanjirao.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nadam se da se niko nece uvrediti jer cu i sebe staviti u isti kos. Ljudi mi smo kreteni kojima treba ozbiljna psihijatriska pomoc. Radimo ko kreteni u pustari atarskoj gutamo prasinu otrove... Dajemo gotove pare za veresiju. Zaduzujemo se po zelenaskim kamatama u bankama i na silosima kako bi poceli proizvodnju. Proizvodnju cega?? Psenice koju cemo i sl god prodavati od 14 u zetvi do 18 max, suncokreta koji prodamo pa nam za dva meseca jave za koliko smo ga prodali, kukuruza cija je proizvodnja nikad teza pocevsi od cene semena do falss otrova koji su postali secerna vodica i sve to na kraju damo za 14-15 din?? I mi se i dalje nerviramo sto nema kise i sto nemozemo da idemo da oremo?? DABOGDA NE PALA NIKAD!
 
Aj sto je "drzava" nego i Bog digo ruke od nas.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Aj sto je "drzava" nego i Bog digo ruke od nas.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока

Jeste da nije tema ali ko je od koga digao ruke?Crkve prazne, kockarnice {kladionice}pune gejevi su na vrhu vlasti ,svestena lica siluju decu,i moglo bi se nabrajati do sutra .Mi smo se odrekli Boga a ne on nas,zamisli kako bi reagovali nasi preci kad bi ustali pa videli kako se danas ponasa i radi al bi glave letele ihaj:ppozdrav:
 
Pa kome da idemo u crkvu, kada su popovi postali političari, nezna se da li je crkva, ili stranački zbor !
Lud svet, sve se izvrnulo naopako.
 
Nazad
Vrh