Oranje

Ja danas krenuo.Strnjike koje sam potanjirao posle zetve idu odlicno.Lepa vlaga je sacuvana .Lepi na plug.
 
Ja otiso da probam onako iz znatizelje. Ide tesko ali ide. Mnoge grudve se odkotrljaju nazad u brazdu pa kad idem sledeci krug traktor skace ko jarac. Prekinuo oranje i otiso kuci.
kkk-008.jpg
 
Ja otiso da probam onako iz znatizelje. Ide tesko ali ide. Mnoge grudve se odkotrljaju nazad u brazdu pa kad idem sledeci krug traktor skace ko jarac. Prekinuo oranje i otiso kuci.
kkk-008.jpg
Posle kad padne kisa onda ce proklizavati a ova dubina ce moci samo da se sanja posto je u pitanju mali traktor tako da ako on ide stisni zube i zavrsi to i posle gledaj kroz prozor komsije kako oru po snegu:ppozdrav:
 
Ja sam tako orao jednu parcelu prošle godine na mišiće jedva nekako.Izlomio more sigurnosnih šrafova,bolcn za polugu,goriva kao da se prosulo po njivi.
 
i ja bi orao da imam traktor 150 konja,nebi sedeo sigurno a ni ti ,a ovo kad imas 50 konja .mora cekas. kad pomrzne za novu god pa ce oremo .:ppozdrav:
 
Sedeo bih sigurno, ovi sto su probali kod mene ispalo im je slicno kao sto je clan IMT577DV izbacio sliku, a to nije posao, bez obzira da li ore 50 ili 150ks. Kad to nakisne, pa progori, pa kad ja to slozim, pa iskrutim, znas sta ce da bude, ko ljubljena zena.
 
Iz iskustva znam da se ove suve grudve nece raspasti do iduce jeseni. Koliko god kise da padne voda ce tesko da prodre unutar suve grudve. A da je grudva sad vlazna ona bi upijala vodu kao i rastresita zemlja. A i mraz bi onda odradio svoje. A i plug mi je nastelovan na pola metra zahvat pa su zato grudve velike.
 
Ljudi pa kako ce da primi vodu kad nise nece biti

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ako padne toliko kise da ne moze ovoliko suva zemlja da upije i da se ore kako treba necu ni da ga orem. Ali iz nekog mog iskustva moja zemlja se lakse ore posle suse nego posle kisne godine. Tako da mi je lakse da sacekam 30tak litara kise i poorem. Ja licno da imam stotine hektara da orem mozda bih odradio nesto da odmanjim ali ovako da skacem sebi u stomak nemam nameru. Kod koga je takva zemlja da moze da se radi na dobru dubimu i bez televizora svakako ne treba da ceka
 
Ps nije kamen majku mu pa da ne može vodu da primi ...

Problem je što s ovakvih velikih gromada većina kiše sam sklizne pa je ne stigne upiti. A što je tvrđa, teže upija. Tek od snijega, ili kad kiši neprestano više od 10-ak dana jako lagano, uspiju se natopiti. No kakva su vremena takvu dugotrajnu laganu kišu je teško za očekivati.
 
Nije ovo prolecno oranje pa nece bit padavina...polako...kad je zima omanula bez padavina.Da je ono nekako uzorat....
 
Nazad
Vrh