Oranje

Kod nas Agrounija orala ovih dana sa dva New Hollanda od 360ks T8 i jednim John Deerom 8310R,sva tri vuku Lemkene od 7 brazdi,jebe ih John kao drekavce,nema bez "Rogonje" rada.
 
2d77fq.jpg


v49u2p.jpg


mvhstk.jpg


zavrseno oranje za ovu godinu
28744mt.jpg
 
Al ce se orati posle ove kise...al mozda nece u ovoj godini :haha:
I mi poceli sa oranjem, samo ruja ore u 2 smene, potrosnja katastrofalna 12l/kj i to kukuruzista koja su zadnja skidana gde nije toliko ugazeno.
 
Dragane secam se od prosle godine da imas pesak od zemlje. 12l/kj je mozda za tebe velika potrosnja, a mi imamo tu potrosnju jednom u pet godina, ostalo je sve veca potrosnja.
 
Da sam snimao moje oranje večeras što se radilo u teškoj zemlji ,nema veze što je sojište , moglo bi da ide za neki film strave , a ovo što stavljaju ljudi iz Bačke da ide za reklame za kinder čokolade.:haha:
 
Srecom,zavrsio sam juce sa oranjem za ovu godinu tako da to"podmazivanje"necu isprobati.
 
U teškoj zemlji , sa teškom i jakom mašinom , poslije kiše i po blatu , zna da ide lakše i bolje nego po suvom , ko nezna neće ni vjerovati.
 
Imao sam prilike da isprobam oranje u teskoj,sabijenoj zemlji posle vadjenja repe.Toliko je bila sabijena da vodu uopste nije htela da upije.Toliko se namucio traktor a i ja sa njim da uopste nemam zelju da to prodjem ponovo tako da oranje mnogo vise volim da zavrsim po suvom kada god to mogu da stignem.Doduse,ni repu vise ne sejem.
 
Sta se sekiras ce da ga nasminkamo ponovo, dodjes prvo kod mene da ti se traktor malo obraduje u peskovitom, pa idemo zajedno kod Gorana, ja cu tamo morati ednu brazdu da ostavim kuci :haha:
 
Nazad
Vrh