Oranje

Jeste, ali mi je to sporo.

Na primer ja sa Case.om znaci unutra je fijat mada bas ne pise na librici fijat samo stoji oznaka e37. A u Caseovom prospektu stoji oznaka S8000 sto je na sajtu FPT industrijala motor agregat pa prosto ne verujem da su taj motor stavili Turci,no u oranju vozim trecim rangom prva brzina do 1600obrtaja. Dubina 30cm potrosnja max ove jeseni 12po kj u bas zagazenoj njivi sa sve pustanjem uvratina i sredjivanjem razora. Dok Armu vozimo 4Sh 1700 do 1800ob i trosio je kako gde ali tu je 14 l po kj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad smo već kod špiceva:

wvei4x.jpg
Mala privreda, zbog tih stvari sam se vratio na partsa i franka.
 
Da, menjana pre desetak god jer je original pukla u 2 dela. Tad su nam u Bečeju preporučili ovu. Duža je, kvadratni je profil i mislim da je i deblji zid.

Inače plug nije samo tu pucao, pucala je ploča koja se s' polja šrfi na nosač glave, pucala i posle ojačana cela konstrukcija na koju se greda šrafi, i kolenasta poluga 3 ili 4 puta, AKO NEKO ZNA GDE IMA UZEO BIH POLOVNU. Jer je nova 350e plus pdv al aj to manje više nego je zelene boje pa mi se ne uklapa

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

I ja trazim jednu za nemaj boze,ali nema...verovatno cu moju skinuti preko zime i dati nekom da odradi po uzorku ili cak ako budem imao srece naci materijal slicnih dimenzija i sam napraviti.
 
Na primer ja sa Case.om znaci unutra je fijat mada bas ne pise na librici fijat samo stoji oznaka e37. A u Caseovom prospektu stoji oznaka S8000 sto je na sajtu FPT industrijala motor agregat pa prosto ne verujem da su taj motor stavili Turci,no u oranju vozim trecim rangom prva brzina do 1600obrtaja. Dubina 30cm potrosnja max ove jeseni 12po kj u bas zagazenoj njivi sa sve pustanjem uvratina i sredjivanjem razora. Dok Armu vozimo 4Sh 1700 do 1800ob i trosio je kako gde ali tu je 14 l po kj.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Case sam terao na 1930rpm dok sam radio sa njim. Armu cu terati na i na 2000rpm kada urade zamenu ulja i filtera. On moze da ore i na 1600 ali je sporije onda i tacno je da ce potrositi manje goriva. Merilo su mi traktoristi kod lokalnog tajkuna koji sve teraju na nominalnoj snazi od cca 1800_2000rpm i traktori uz rwdovne servise jako dugo idu. Cak imaju i breznjeve sa 12+ hiljada sati. JD sa 18 hiljada i slicno. Mozda je to pogresno moje razmisljanje ali gledam da kada je traktor opterecen da ima gasa i da ima obrtaje samim tim podmazivanje dobro.
Ako gresim ispravite me?
 
Kod nas neki teraju gas do dupeta, pa traktori izdrže strašne satnice. Ja takodje ne volim da čujem kako se motor muči, pa ga uvek i držim na većim obrtajima. Kod nas je teza zemlja, ali eto koga kod su serviseri savetovali da teraju na manje obrtaje, svi su probali, i uštede praktično i da nema. Nekima I bord isto to kaže, a nekima čep metoda.
 
Nemas tu univerzalni recept probas pa nadjes ono sto mu najvise odgovara, najbitnije mu je da se ne muci, dakle ni premalo, a ni previse obrtaja.To dal je podmazivanje efikasnije na vecim obrtajima je stvar za siroku diskusiju i ima mnogo i za i protiv.I otome moze da se diskutuje do sudnjeg dana.

Posto je nov traktor prouci sta je fabrika deklarisala kao optimalan broj obrtaja (i to uzmi sa tolerancijom +-100).

Isto tako nije ni svaka zemlja ista u nekoj ima da prede, a u nekoj dusu da ispusta.

Kao i svaka Masina, odgovarajuci prikljucak i sluasj sta ti "govori", potrosnja jeste bitna stavka ali cesto ide na ustrb dugovecnosti, tako da nekad je bolje litar vise i veci broj rh bez kvarova, nego litrar manje i rizik.
 
Ja sam probao raonike kod hudjika, plamenove, nekih privatnika. Ove jeseni sam narucio u mikronu sa izmenljivim vrhom i nikad vise necu kupiti neki drugi ravnik. Znaci samo original i ne zalite pare, u pocetku kosta ali isplati se. Juce nije hteo bas da ide lepo u zemlju kad sam radio uvratine, samo sam okrenuo vrhove na njivi i bode se plug u put.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh