Oranje

Čugi

Zaslužan član
Učlanjen(a)
15 Avg 2007
Poruka
2.117
Lokacija
Nova Pazova
Kako napredujete sa zimskim oranjem?
Ja sam poorao za pšenicu, i ništa više, dok sam je posejao prođe i ono malo lepog vremena........, danas tačno mesec dana kako sam otkačio plug.
icon_confused.gif


dsc00108ws1.jpg

dsc00106to1.jpg

dsc00107ik6.jpg
 
Odg: Oranje....

Ala ste Vi bili vredni (mislim na taranu i dukeja) :D
Ja sam završio tek u subotu (15.XII) i to mi je pomogao drugar sa rusom MTZ 1025.
Evo par sličica





 
Odg: Oranje....

Fino, fino, svaka čast momci, ja ću probati posle sv.Nikole da nastavim, ne bi trebalo biti padavina. Ubi me nedostatak prednje vuče!
icon_evil.gif
 
Odg: Oranje....

deluje lepo zaorano a plug ko da se krivi?
imam delegatsko pitanje.
na vuči postoji 4 rupe. čemu služe? uvek orem na trećoj.malo sam eksperimentis'o ove godine, pa spustio za jednu rupu.nema boga da plug mož' udesiti! uzoro po' jutra sve pokušavajući nešto da napravim, pa se pred'o i vratio na staro.

p.s. što se vrednoće tiče, kad uzmem godišnji - sve mora da bude gotovo...tako daaaa...hteo - ne hteo..
 
Odg: Oranje....

mož biti da mi je terminologija slaba.
plug se kači na traktor toplingom. topling mož zakačiti na 4 rupe, naaaa "vuči"?
ja ga zakačim na drugu odozgo kad je oranje u pitanju.
e sad, neko mi je svojevremeno rekao da bajagi "kad teže ide i suvo je" onda može i na nižu rupu da se zakači topling.
prob'o sam ove godine pa oranje ispalo "udupe konja". plug se krivi, ni suženje brazde ne pomaže, ni skraćivanje il' produžavanje toplinga, nit' spuštanje ili dizanje poluga...deluje da je okej, al' posle petog metra, plug beži u stranu.
čim sam vratio na staru rupu - sve idealno!
ja sam plug faktički spustio niže. al to ne valja..
 
Odg: Oranje....

Ahaa,...što je rupa višlja plug ide dublje u zemlju, a problem krivljenja je najverovatnije do toga što mu "bočni ugao" nije dobar, njega regulišeš spuštanjem i dizanjem desne poluge. I nisi ga time spustio niže kao što kažeš, nego si ga podigao.
 
Odg: Oranje....

tarana je napisao(la):
deluje lepo zaorano a plug ko da se krivi?
To je na početku njive je malo iskrivio brazdu.Izgleda da je plug kriv,ali nije.
Kod ovog pluga na vuči ima dva šlica gore i dole.To služi da na plugu može namestiti "plivajući" položaj
ako sam traktor nema tu mogućnost(klin u šlicu kopira teren).
:ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

poznanik danas iskrivio dasku...peskovito a smrzlo...
uvila se ko fishek...moz' je baciti...
 
Odg: Oranje....

Sto se tiče rupa za topling na Torpedu ih ima 3. Lično sve priključke kačim na srednju.Mislim da to ima veze sa osetljivošću tj. preciznošću hidraulike bar na torpedu. Ako neko zna stručnije neka napiše, koristilo bi.
 
Odg: Oranje....

Ja moje oranje jos nisam zavrsio, ostalo mi 1/4 jutra i sneg me prekinuo. A potrosnja mi je "enormno mala" cirka 30 litri po jutru :zli:. Ali sta da se radi.......neznam samo dal da idem da zavrsim po ovom snegu da se napatim.
 
Odg: Oranje....

ma nece mu nista faliti, ipak je to samo cetvrt jutra, i da mogu da parkiram masinu
 
Odg: Oranje....

Zaoravanje snega baš i nije nasretniji izbor, i nikako ne stoji da mu neće biti ništa. Ali stoji i to da nije velika površina, na sreću. :D

Pa kada se to završi može se pristupiti sređivanju traktora, za sledeću sezonu. Mada je to već više za drugu temu na forumu.
 
Nazad
Vrh