Oranje

@bojetic si siguran da 558 moze da nosi 757 plug? Ja imam 560 i hteo sam da zamenim svoj plug 756 za 757 ali su mi svi u selu rekli da ce tesko da ga vuce i da ce se muciti...a hteo sam bas zbog boljeg zaoravanja da ga uzmem....
 
Komšija koristi 757 sa Zetor 7745 pa traktor ima šta da vuče. Mislim da za 558 nije taj plug sem ako se radi o nekoj veoma lakoj zemlji.
 
U mom kraju malte ne svako ko ima traktor 50+ks, ore sa tim Leskovackim Lemind plugom. Moj drugar ore sa 558+lemind Leskovac, crnu smolnicu bez problema. Treba znati nastelovati plug.
Kod nas se ne ore 30-40cm kao u vojvodini, ovde se ore 20-25cm...
 
Poslednja izmena:
Ne ore se i kod nas na 30-40cm. Ore se na 25-27cm izuzev gde ce ici secerna repa.

Kombinacija 558+757.20 ore kod nas 30 godina i izuzev kada zaista nisu uslovi za oranje, ne moze da radi. U ostalim slucajevima ide 1.brza. Motor na 558 mora biti u dobrom stanju i nema zime. Kada se ore dublje ili kada je ugazeno 3.spora ide uvek.

Zavisi najvise od zemlje. Kod nas se ore lako spram Banata, a tesko spram Subotice i peska.
 
Slika od danas..
2014-10-21-15441.jpg
 
ipaj je ovde bilo zito pa jdnom vec uzorano. a orao sam i kukuruziste gde je danas presovan tulaj. bilo je vlazno pa se sabilo i islo prilicno tesko. nisu bas televizori i ves masine ali tosteri sigurno, heheh
 
Vidim po zidu brazde kako ti se obrušava i imaš malih krivina, teška zemlja za obradu takoreći ustenčena, koja kombinacija ore, predpostavljam dve brazde.
 
Nazad
Vrh