Oranje

Traktor je 89 godište a naknadno su mu ugrađeni auspuh sa strane i ostale stvari sa novog modela a pošto treba da se menja hladnjak i još par sitnica da bi filter za vazduh mogao lepo da se uklopi odrađena je ova cev zbog nedostatka pomenutog hladnjaka.
Grabik ne mešaj se u sve kao margarin jer očigledno ne poznaješ materiju.
Paore nisam stavljao osigurač jer smo menjali semering dole na letvi volana i biksnovali prednji trap pa nisam imao vremena ali svakako me živo interesuje šta će osigurač da kaže.
 
Bitno da on ide. Ako je doslo da se na JD biksnuje trap, taj se ubio od posla. Na IMT je to redovna pojava vec na 4-5k radnih sati, na JD je verovatno 20k i vise.
 
Km/h.Može brže ali mi se ovako više sviđa oranje.Trap je već rađen tj.centralna bolcna ali ga je neko pre nas zbudžio pa smo sada uradili.Kao što sam pisao traktor je došao pre skoro 10 godina u rinfuzi iz Đakova a tamo je odradio jedan radni vek.
 
Ako se ne odrzava moze i svake godine da se radi.

Auu Galicije pa ti preora Frusku Goru,kod nas takav jedva vuce 3 brazde,dere se kao magare,puca srce mama moja...

Trebalo bi tjs idealno oko 8km,da skloni sve iz brazde,pogotovo za ove sire gume na vecim traktorima....Kako ore Lepken?Ja gledao kod nas nesto mi to onako,lepse ore Regent resetka.
 
Bojceticu sto sad i ti imas takav stav o njima ? :osmeh:
Radili smo u firmi osovinu ramena od poluga pojeli se nutevi na manje od 10 000rc na 6920 modelu, a i na 8100(mislim da je on ili 8300) je otisao trap na nesto vise od 15 000rc ... kvare se i oni, nisu bas nakovanj pa da nema sta da se pokvari.
 
Ne znam.Moguće da laže radar jer kada ga nagarim 8 i više km letim po njivi poprilično a na putu u punoj brzini na punom gasu pokazuje 23.5 km/h što mi opet nema logike.Ovaj plug skloni sve iz brazde ne bitno da li je zahvat 1 ili 2 metra a Regent i meni lepše ore.
 
Semering na letvi volana ?
Koji deo je letva volana ?
Ja sam mom uradio i caure i bolcne. Kolevka je bila skinuta i nosena na obradu, na neku masinu koja se zove border (cini mi se). Tu je najvaznije mazati redovno na svakih 200 rs, ali to uglavnom svi zaborave da rade i onda prodje 10 godina da se ne namaze. Caure su dzabe, oko 700 dinara je komad, idu dve, ali su bolcne oko 10000.
 
@NA
Razmisljam da uzmem kad malo izadjem iz kredita jednog od 120ks za oranje da ne orem sa Armom. Ciljani modeli su 6320 ili 6420 pre Commonrail motora ili optimisticno 6620 pa kada zakacim 3 brazde reli po njivi:osmeh:
Glupo mi je da spucam 50.000e u Maxxuma pa da radim 100-150 sati godisnje sa njim.


Nevezano za JD ali je isto. Meni serviseri rekli da Armu mazem na 100rs gde god vidim mazalicu (ima u knjizi objasnjeno). Jeftinije je 2 kile masti godisnje nego rasturati prednji most pa remontovati.
 
I meni se čini da laže a nisam se setio da uporedim brzinu preko GPS-a.Baš ću probati kada nastavim oranje a čini mi se da bi mi 558 u ovoj zemlji pobegao. :haha:
 
Auu Galicije pa ti preora Frusku Goru,kod nas takav jedva vuce 3 brazde,dere se kao magare,puca srce mama moja...

Па ништа, нек му тај власник скине ту трећу главу, онда две осетити неће:haha:...вући ће их ан леру...или да узме зеленог, они не осете плугове иза:osmeh:....
 
I da bude auspuh dole,sta znam izgleda lepse,jos kada pogledas iz profila sa sve 756 plugom kao neka formula,ima te lepe ivice limarije i tako to...
 
N.A nisi ti video kako se tu teraju traktori po putevima a i po njivama. :haha: Danju se i ne vidi ali noću kada stanu farovi da sevaju po ataru kao na reliju.Ako izlaziš na prometni atarski put moraš dobro da gledaš da te neko ne raspali i ne zakuca se u tebe.Nisam verovao a većina dobro nadrndana pa ako se nekome i javiš u prolazu samo što te ne streljaju pogledom ali sam veoma disciplinovan po svim pitanjima i gde orem nema iznošenja zemlje na put niti gaženja tuđih njiva.
 
Kažu mi da nema veze sa poznanstvima već da je tamo jednostavno tako.Dosta puta sam kočio pri izlasku iz brazde da propustim po pravilu desne strane. :haha:
 
Nazad
Vrh