Oranje

Ovo baš i nije "zaorano" ako ćemo mak na konac... To da je sjetva pšenice po tome, kad se potanjura pa pređe sjetvospremačem, tu bi kukuruzovine bilo vani ohoho dosta.

Sve u svemu, ovo je OK, viđao sam i puno gore koje su ljudi hvalili da je zaorano perfektno a pola viri van...

Ne govorim ja da je to idealno ali je tu tulaj ostao i mase koliko hoćeš.2016 godina je u pitanju.Bez predplužnjaka i crtala.Videćeš po internetu plugčine u fulu pa ne zaoru ni blizu.
Pitao bih ja mnoge članove foruma da li bi uopšte i ušli u ovakvu njivu a da prethodno ne teraju tarup ili tanjiraču.Da samo napomenem,nisam ja orao nego mlađi sin.Nisam ni ja verovao da se tu uopšte može šta uraditi sa plugom jer to je mnogo gore izgledalo nego što je na slici.
 
Znači, ipak se pali? Pratio sam cijelu jesen rasprave u grupi Dobra Zemlja, gorjelo je na sve strane, svi seljaci se kunu da to ne rade, a kad ono... :osmeh:
Još se digla velika hajka na ljude iz grada, kao pale, pa pabirče kukuruz. Mada mi nije bilo jasno što se ima pabirčiti, koliko to klipova ostane iza berača? Možda jedan ili dva na uvratinama?
Da se razumijemo, meni je baš svejedno što netko radi na svojoj zemlji, ali ipak nije HAARP kriv, kao što su neki tvrdili! :haha:
 
Реци то мом куму, који ако плуг не сложи најбоље, каже не ваља ти плуг...купи други....

Eto pogledaj tvoj snimak i par postova iznad tvog.Za mene je to lepo oranje ali ostaje gore po malo a masa je mala a plug skuplji od mog poprilično.Inače,naše zemlje su teške za oranje.
 
Eto pogledaj tvoj snimak i par postova iznad tvog.Za mene je to lepo oranje ali ostaje gore po malo a masa je mala a plug skuplji od mog poprilično.Inače,naše zemlje su teške za oranje.

То што је остало од горе је ризом трске, избачен орањем....није савршен плуг нити све скрије, али 99% масе успешо заоре...

снимак од прошле године, кукурузишта, када сам коначно подесио претплужњаке да одраде бољи посао. него пре тог подешавања...остане од горе масе као што сам рекао, али не много...
 
То што је остало од горе је ризом трске, избачен орањем....није савршен плуг нити све скрије, али 99% масе успешо заоре...

снимак од прошле године, кукурузишта, када сам коначно подесио претплужњаке да одраде бољи посао. него пре тог подешавања...остане од горе масе као што сам рекао, али не много...

Meni su dobra oba oranja.:ppozdrav:
Vidiš da opet ostaje ali ne znam šta tu ima lošeg-zima odradi svoj posao.Kod nas ovako ne ide ni u najboljim godinama za oranje.
 
Sedam godina zaoravam kukurzovinu i nikad na proleće nije smetalo ovo što malo viri. A bilo je i da viri više i da viri manje zavisno da li je tanjirano ili nije, koji je plug orao i koliko je bilo mase te godine.
 
Išlo fino, ali me prekinula kiša, jedva dođoh do kuće.
27d9686544a43fb051d10756ca54b81f.jpg
 
Opet krece ona,vi sirotinja sa slabim masinama ne umete raditi zemlju ,nego dajte nama sa po 50 i kusur hekara i to vase da mi nasim azdajama lepo obradimo,a vi radite kod privatnika za 20 000dinara .....

1. Zemlja u koju se ne izvozi stajnjak i koja se redovno pali ce sigurno kroz odredjeni broj godina promeniti strukturu i biti sve teza za obradu

2. Mozda jedno zaoravanje zetvenih ostatako ne moze podici humus na zavidnom nivou ,ali sigurno ima znacaj za odrzavanje odredjenog procenata u zemlji

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Kave veze ima skupoca nafte sa paljenjem?
Zbog velike mase kukuruzovine su ljudi palili i odradili u dva prohoda sve. Tanjiranje,setva i gotovo. A ja sam morao 2x tanjirati (jednu malu parcelu i 3x) i jedan prolaz gruberom da bih mogao posejati. Dobro slažem se nije mi adekvatna tanjirača (olt tisa 32 al jbg bolju nemam) ali da sam i ja zapalio,mogao bih ladno i sa malom Lemindovom od 28 tanjira potanjirati (zna se kakva je severno-bačka zemlja).
 
Nazad
Vrh