Oranje

Nije isto...jedna spingla za oba dve strane...ako je spustim tocak na strani gde se zabada zadnja brazda,onda pokvarim stranu koja lepo radi.Pokusao sam i granicnike tocka da pomeram,ali nista.Granicnike klipa sam sto put cackao i pomerao,ali nista.
Palika,spicevi izgledaju normalno bez vidljivih deformacija.

- - - - - - - - - -

Kanda ce subler da radi.

Dali nagibe leve i desne strane podešavaš posebno,ili na cilindru i za jednu i za drugu stranu?
 
Kad smo vec kod stelovanja pluga...Desava li vam se da plug na jednoj strani radi perfektno do te mere do mere da mogu slobodno raskopcati toplink(radi u slicovanoj rupi 1cm napred-nazad),dok na drugoj strani zariva zadnju brazdu i pravi nejednake prihode.To se da podesiti iz kabine da bude priblizno isto,ali pocinje da nervira.Vizuelno pluzna tela izgledaju ok(nema ostecena na spicevima itd)Plug je podesen spram tablice na njemu,vise puta stelovan granicnik klipa za okretanje,podizne poluge su visinski isto namestene...I ne dobijam da mi bez stalog stelovanja rucica hidraulike isto radi na oba dve strane.Plug je Kuhn MM 112.Ima li neko jos neki savet?
Slicnih problema sam imao sa kuhn master 120 .Nabaci ga jos malo na spiceve znaci zavi srafove jos malo ,ne znaci da moraju da budu isti na obe strane.Proveri pritisak u gumama i.izmeri ponovo duzinu poluga za svani slucaj
 
moze mi neko reci zasto i kad se toplinger kaci na slic.plug je 4brazdni.na polugama, dali se vozi na slic ili na fiksnim rupama?mislim da oko ove problematike je malo pisano pa nije na odmet ponoviti
 
I kada nemas EHR onda kacis na fiksnu:osmeh:

- - - - - - - - - -

Kad smo vec kod stelovanja pluga...Desava li vam se da plug na jednoj strani radi perfektno do te mere do mere da mogu slobodno raskopcati toplink(radi u slicovanoj rupi 1cm napred-nazad),dok na drugoj strani zariva zadnju brazdu i pravi nejednake prihode.To se da podesiti iz kabine da bude priblizno isto,ali pocinje da nervira.Vizuelno pluzna tela izgledaju ok(nema ostecena na spicevima itd)Plug je podesen spram tablice na njemu,vise puta stelovan granicnik klipa za okretanje,podizne poluge su visinski isto namestene...I ne dobijam da mi bez stalog stelovanja rucica hidraulike isto radi na oba dve strane.Plug je Kuhn MM 112.Ima li neko jos neki savet?
U Vojki na cetvorobraznom kuhn plugu isto tako bilo jedna strana dobro ore druga ne.Na kraju skinu gredu sa pluga a ona kriva.Kupili novu gredu.
 
Plug je kupljen nov prosle godine i tesko da je greda kriva.No videcu kada se vreme prolepsa malo da se igram sa sublerom.Inace kao sto sam napisao,taj problem se moze u radu sanirati iz kabine.Mozda ja i previse trazim od njega.Inace ono sto ostaje iza njega je za neke moje prijatelje savrsenstvo od oranja.
 
I ja mislim da je greda ok ako je nov plug,ipak treba šubler i vaservaga negde si omašio merenje najverovatnije...:ppozdrav:
 
Meni se se dešava da jedna strana ide normalno a druga beži, kada siđem dole i merim na obe strane isto hvata tj u centimetar ,oranje odlično, da ne nabacuje zemlju u oba smera ne bi se reklo da je radio prevrtač.Brazda čista možeš zeca videti na drugom kraju.Šta je u pitanju ne znam.
 
Ljudi zahvat prve glave tj pluga,merite od unutrašnjeg opsega gume obeležite kredom na betonu levu i desnu stranu tako kad ga okrenete moraju se radni organi poklapati sa crtama na betonu,čak možete izvući linije po sredini traktora skroz ispod pluga i naštelovati plug na betonu ma kakvo oranje bilo ko hoće da se zaj....a sa kredom:osmeh:
 
Kredom stelujete? :D
939e4cc06f1b23a1604038fb935f1836.jpg


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nismo mi svi gazde da biramo sta cemo da radimo.
Parcela nije ojebina nego muski ugazene uvratine.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nismo mi svi gazde da biramo sta cemo da radimo.
Parcela nije ojebina nego muski ugazene uvratine.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
Nego šta je,špic? Parcela koja nije pravilnog oblika i neizlazi sa oba kraja na put je ojebina !Nebiramo ni mi,ali ovakvo nešto ima samo uz kanale,do skoro bilo u parlogu,neki mangupi uzurpirali,dok im se muda ne pričepe
 
Nazad
Vrh