Oranje

Jedna od danas:

2dhel1x.jpg
 
Dobro je da svako poznaje kako mu zemlja dise pa se tako i vlada, sta mene zabole levo j... dal neko sa 130ks ore sa 2 brazde. Kao sto nekog zabole sto nama na pesku treba za useve svake dekade po 20l kise, pa na kraju ja sam imao prosek kukuruza umalo 5t/kj a vi tamo 7.5t i na kraju sva moja lakoca u obradi pada u vodu.
 
Taj Galicije se danima tu proserava sa oranjima i cudesnom snagom njegovog traktora starog 30 godina.Nije dete videlo sta znaci zemlja kojoj je rano da se ore u 5 do 12 a kasno u 12 i 5.Jako bih voleo da dodje do mene da uzore par jutara samo sa tom njegovom zver kombinacijom.Malo bi bilo jedan telehender....
Greškom sam ti se zahvalio na postu jer ne mislim tako.Nemamo svi istu zemlju i iste uslove rada.Mi takodje oremo ali ide mnogo teze nego npr.jesenas.Nije ti on čovek kriv što može da radi kako valja u odnosu na nas ostale.Vogel obrtač sa 3 glave sa novim špicevima raonika hoće da iskoči iz zemlje u sred njive.Case 105 ga vuce oko 6 km/h,prosle godine je to islo 8,5km/h.
 
Kod nas niko ni neore, i ti koji su probali oribali zaonike za par jutari... A zemlja je karbonatni černozem, relativno laka za obradu.
 
Ste čuli da je oranje završeno,javili na televiziji.
Ko bude sutra or'o,taj je protiv Vučića.
 
iwanho
user-offline.png
koji su to mali plugovi,kako su se pokazali,koliko može dubine da oru? Evo i ja zakačio male plugove za mali traktor da poorem basticu
1_53149977_CAM00043.jpg
 
Nije u vezi oranja ali sam se setio da na vestima kad najavljuju da je počela jesenja setva bude slika traktora sa zakačenom sejalicom za širokoredne kulture... I kad to vidi neko ko traktor u životu nije uživo video...
 
iwanho
user-offline.png
koji su to mali plugovi,kako su se pokazali,koliko može dubine da oru? Evo i ja zakačio male plugove za mali traktor da poorem basticu


Jel ja to u tvojem postu isčitavam malo šale na moj račun? :sta: Nemam ja većih površina pa moj regent smatram velikim plugom, a on to i jest za voćarsko-vinogradarski traktor od 50 KS.

Ovaj moj manji je Batuje 2x8" u originalu. Ja sam ga malo doradio pa ga mogu podesiti na 2x9" ili 2x10". Također sam mu dodao home made deflektore.
U teškoj zemlji je bolje ne pokušavati dublje od 16-18 cm (ja sam savinuo prednji poprečni nosač koji se kaći na traktorske poluge). U laganoj zemlji, kakva je na slici, ide i preko 25 cm dubine.
Za vrtove je, po meni, najbolje koristiti jednobrazdni plug, krajnik. Najmanje ostane neizoranoga.
 
Kovačev jel to 3-2 ili 3-3,ne mogu oceniti sa snimka mislim da je 3.3 na manjim obrtajima tu oko 1700,potrošnja?

3.3 lako mu na 1700 i potrosnju drzi na 10l u tim obrtajima, imao sam jedan dan 12l al sam se vozikao. Nema sta da se ceka nece biti kise u skorije vreme, al sam se uverio da sa malim plugom ne moze da se ore, prazan atar!
 
Nazad
Vrh