Oranje

Покушаћу да га наговорим, али је за сада била мрка капа....ппа види тесла, ти шпицеви би имали другу цену, а не ко ови из мале привреде...његови ножеви су 5-6 и више пута скупљи од сличних ножева које раде ножари код нас у Србији, зато он своје ствари извози а ови могу само да подмирују ово наше тржиште које је премало да би се од тога живело...


Данашња работа, жао ми било комшије а и нисам хтео да ми угази пшеницу која сам што није никла (био у обиласку истих). Па сам му отпирио до мене 4 бразде таман на међу (моју, ова је до другог комшије његовог)....фантазија се оре....кејсоња само певуши.....

 
Pa probao sam da je smanjim ali mi stalno beži na veliku brazdu, da je još smanjujem?
jel ti razmak na 35? tako i meni bezao sve dok nisam nastelovao prvu brazdu i posle zabacio plug da ide pravo.. ceo plug ti vuce na spolja kako ja vidim. izmeri od vrha raonika i nadji sredinu na zadnju osovinu traktora pusti neki kanap i izmeri koliko je izmedju vrha raonika i sredine traktora razmak

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
jel ti razmak na 35? tako i meni bezao sve dok nisam nastelovao prvu brazdu i posle zabacio plug da ide pravo.. ceo plug ti vuce na spolja kako ja vidim. izmeri od vrha raonika i nadji sredinu na zadnju osovinu traktora pusti neki kanap i izmeri koliko je izmedju vrha raonika i sredine traktora razmak

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Ma beži mi prva brazda na 50cm. Dobro vidis, i meni se čini da beži ka spolja. Kako da zabacim plug?
 
Ja poslednjih 5-6god zatvaram odmah i sada cu cim se steknu uslovi
Pa znam da mnogi rade zbog toga mi je i cudno:osmeh: A mnogi su uspeli da oru jos oktobra. Ja planiram takodje da probam na odredjenom tipu zemljista da zatvorim u toku decembra-januara kad zavrsim oranje. Za odredjene njive i poteze znam da ne bi bilo dobro jer se stvori beton do proleca, probao nesto pre 2-3 godine za jari ovas i nije se bas pokazalo u tom potezu. Mozda je off topic ali cime zatvaras spremacem ili drljacom ??

Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Koliko vidim, kolega @tuki ima plug sa fiksnom colažom i nema polugu za zabacivanje. Ako se ne varam, treba se poigrati sa razmakom točkova, znači razmak treba smanjiti ili povećati... Prije toga se može pokušati poigrati sa štelanjem nagiba pluga, vidjeti dal je horizontalno i vertikalno ravan...
 
Ja sam samo bastu uradio i jednu njivu krenuo samo (izorao oko 10ari) nizbrdo i pocelo da se cuje lupkanje ka desnom tocku.

Imam jos oko 1h ili 1.2h kaljavo katstrofa.Nece brzo u njivu kod nas niko posle ovih kisa.Ljudi samo baste i po neku njivu izorali.Prvo bilo dugo suvo pa sneg i kisa, nije se to dobro ocedilo sad nas zadnje kise ubile u pojam.

Ovu njivu sto sam orao bila je taj deo malo vise trave i kukuraz je tu bio plug 755 se gusio sa onom travuljacionom.Sad vidim koliko je bitan VK i sto veci ramak izmedju pluznih glava.
 
Kikiđanin ostao živ i zdrav, oranje nikad gore. Vadio sam televizore 32' full hd!
ee39608ef8a01d62b989149c34e0d77c.jpg

78e12f30e224ee663a8fa151144dac91.jpg

5533b5a6f4f6503bafb25e3c2acac46d.jpg

229b82d6e817c4a3977d8084955e78f1.jpg
 
Kod nas jutros palo dve litre, nismo zajutrili ali od 9 gori atar. Guzva opasno sada oru i oni sa slabijom mehanizacijom. Kolega pored mene pegla 1221.3 11km/h .3 brazde. Zemlja se rasipa.Mislim da je sada u nasem ataru naj bolji momenat za oranje sve je fino nakislo i nema muke za masine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh