Oranje

od mene osuda za to samo takva, jednom kad komsija zapali njivu pored vasih neobranih kukuruza il kad budete brali iste dok sve gori oko vas pitacu vas sta je zakon...a zbog cega? ne da vam se malo pomuciti pa zaorati to nego samo sibica..
mislim da @momo nepali njive nego pali rasprave po forumu :haha:
 
I ja sam popalio gde sam mogao.Da se zezam sa gusenjem pluga i izlazenjem svako malo.Kad mi drzava omoguci da kupim adekvatnu mehanizaciju za takvu vrstu sporta prestacu paliti njive,do tada cu paliti.Par godina sam se zezao sa zaoravanjem i nikakvu ja tu razliku u prinosu ne vidim.Obezbedim gde palim i kres.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
jgjwqr.jpg


Jedno veče,kad sam se vraćao sa njive gledam (usput i škljocnem sliku) i mislim se da li sam ja jedini ludak koji na ovu skupoću nafte nije palio njive?
 
E jbg, najverovatnije ce izaci neki strogi zakon o zabrani paljenja njiva kolko se moze naslutiti, a i samim tim nece biti toliko paljenja.Da sam ja u vladi ,vama koji ste toliko ubedjeni da je to dobro,dao bi vam subvencije na paljenje,kao i par litri nafte,i palite svakih par meseci vase njive bez posledica od strane drzave.Jer stvarno steta pomoci ljudima(u pozitivi) koji su ubedjeni da oni znaju bolje od hiljade profesora,doktora,i koji sami sebi skacu u stomak a to ni ne vide.Samo vi radite kako mislite da je dobro i sta ste culi-naucili u kafani ili od nekog komsije,vi ste ipak najpametniji.
@PetarKrsmanovic Nemoj slucajno da objasnjavas sto palis,sto ne palis,cuvaj tvoje ''znanje'' za sebe,toliko dobro ti ide da ces biti milioner uskoro,obaraces ces rekorde u prinosima.
 
Na zetvene ostatke obicno bacaju akcenat oni kojima njive nisu videle stajnjak od pre 2 rata, pa se uhvatili slame kao pijan plota! Ko radi sa stajnjakom boli ga paja patak za slamu.
 
@PetarKrsmanovic Nemoj slucajno da objasnjavas sto palis,sto ne palis,cuvaj tvoje ''znanje'' za sebe,toliko dobro ti ide da ces biti milioner uskoro,obaraces ces rekorde u prinosima.
Nema potrebe za suptilnim vredjanjem. Nije stvar u ,,znanju" i ,,tajnama", vec u pravdanju.
Sto bih se bilo kome pravdao sta, kako i zasto radim. Ako zaista poostre mere protiv paljenja, prestacu i to je to.

Dragane, pusti slamu, ds vidis sto polutrula zaorana kukuruzovina podize nivo humusa, pa to eksplodira.


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
palim samo kukuruzista I palicu ih uvek.Nikad stetu nisam napravio jer obezbedim I budem na njivi.Sa ostrijom kontrolom samo ce me naterati da upalim I pobegnem.To sto je moja njiva nije dokaz da sam je ja upalio.Uvek mogu reci da su to uradili domaci migranti.Po meni paljenjem kukuruzista je veca korist nego steta.Strnjista volim da zaorem.
 
Paljenje bi imalo efekta ako bi se organizovalo masovnu i u isto vreme. Ovako ako ti palis, a komsija ne, onda nisi nista uradio osim sto si uzeo od svojih naslednika.
Kad vec palite njive, upalite ljudi bar svoj atar. Kad gori nek gori da se sa meseca vidi.
 
Kod nas nema dela atara koji nije izgoreo.Razumem ja da se obrazdi plugom ili istanjira tanjiračom pa zapali da ne pređe kod drugih ali da odeš na njivu,zapališ i samo se okreneš i odeš bez ikakve griže savesti da li ćeš nekome zapaliti usev i napraviti štetu.
 
Nazad
Vrh