Oranje

Ta zemlja nije ni prolazila niti mirisala pravi rit! Mozda je vi tako zovete, nema nikakve veze to sa ritom.
Rado bi hteo da te ugostim i da ti pokazem zemlju u nasem ritu. Retko na nekim mestima vidi se po neka parcela izorana i to za dzombama vecim od televizora. Uglavnom se prelazi gruberom ko ga ima a plug tesko i da ulazi u zemlju.
 
Nisi ti video njihov atar kada kreneš od Starog prema Novom Bečeju,milina a posebno je raj za oči u rano proleće.
 
@Peet рит ми почиње од пола, па на даље, са овог краја где је сликано је земља лакша. А тамо где је ритска земља иде доста тешко, али иде, извали се по који телевизор.
Немам намеру као ти одмах да мерим, чија је кита већа.....ето да се не расправљамо моја је мања

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
@Peet рит ми почиње од пола, па на даље, са овог краја где је сликано је земља лакша. А тамо где је ритска земља иде доста тешко, али иде, извали се по који телевизор.
Немам намеру као ти одмах да мерим, чија је кита већа.....ето да се не расправљамо моја је мања

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Ja ne mogu da sanjam sta je na onom drugom kraju. Zakljucak je donet prema onim sto se vidi na slikama.
A sto se tice kite, ne vredi meriti, a ni slikati:osmeh: mozda ces je slikati opet iz nekog pravca koji tebi odgovara:osmeh:
 
Ту то што видиш, делимично си закључио добро, така је само када је сува година а у нормалним условима је сувише влажна и здудана, као глинуша нека, недај боже мало више кише од обичног можеш рибњак да правиш. Тако да је слика одраз тренутног стања.
Рекао сам да меримо, сликање нисам спомињао то за неки други форум

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ja za vikend skinuo kukuruziste islo solidno, strnjika sa seckanom slamom zadrzala vlagu za ne verovati islo kao u najboljoj godini.
Ostala mi jos 3 jutra tanjirane strnjike sto me zapalo u komasaciji, probao da orem strasni sud, betoncina. To sam napustio pa kad bude, ako bude neke padavine skinuce se i to
 
а пре тога не задрема за воланом.....

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Bilo bi ono, 6 dana ga traze vatrogasci i gorska sluzba spasavanja

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Danas i ja malo probao rita gde nije tolko crno
e831899839e7407f91fc02d4fbd05fe6.jpg
d6466ec98014161b45661a7242e2eb9d.jpg
 
Milorade bekrijo,imaš pravu mašinu,svaka čast ali ova tvoja zemlja se izgleda jako lepo ore.Pa kod tebe se rasipa i još ima vlage u ovo doba godine.Mislim da bih i ja mog fergusona sa malim dvobraznim ovde pustio.Išlo bi ovde 2x25 na 28 cm dubine trećom sporohodnom,samo da pršti.Potrošnja 10 l po jutru.
 
Pšenica je orana početkom jula za postrnu soju.. Baš je išlo teško oranje ove jeseni nisam prelazio 7,5 km/h i potrošnja je otišla na 17 litara.. Suvo i grudavo..
 
Nazad
Vrh