Oranje

Ni jedna arenda ne ide gore sama.Mi je dižemo.
Pod pojamom "mi" ne mozemo biti svrstani svi, vec nekolicina igraca u svojim atarima.
U drugoj grupi spadamo ostali koji od nekoliko ha zemlje, vise ne mozemo ziveti kao nekada pre 20 ili 30 godina.
Dakle mi koji zivimo iskljucivo od poljoprivrede odnosno sada ratarstva jer su nas unistili sa stocarstvom ( gde niko normalan ne zeli raditi u gubitku) moramo i primorani smo raditi vise zemlje jer su nam troskovi ogromni. A da bi uzeli i mi neku zemlju u zakup onda moraju se pratiti oni igraci koji su podigli arendu.
U suprotnom sledi zatvaranje i ovog zanata.
 
Peet, u ratarstvu pola ljudi rade u minusu ali niko ne misli da odustane ili ne daj boze da se prebaci na stocarstvo, gde tvrdim da ima manje gubitaka nego u ratarstvu. Svi hoce sad da vize claas kombajn, neki strani traktor i da budu kao gospoda a krediti i dugovi do guse. Ali jbg, niko nece da sluzi krave, bikove, ovce i svinje i da pri tome jos zaradi malo besplatnog parfema. Bitno je da se hvalimo sta vozimo i da se zalimo kako ne valja!

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
[video=youtube_share;RK3pOznw4FI]https://youtu.be/RK3pOznw4FI[/video]
[video=youtube_share;UnVkbCKcebs]https://youtu.be/UnVkbCKcebs[/video]
Išao da probam oba traktora,bili na popravkama menjača,i da uporedim potrošnju goriva,jer sam kod jednog nešto čačkao opet oko paljenja ..traktori rade bez greške,al ovo ne možeš zvati oranje,već samo prevrtanje zemlje,plug nemogu nikako da naštelujem,ide kako on hoće,..
Nastaviću ako bude povoljnijih uslova za to,nije ko u ritu kad se okiša pa bude kaljavo,dosta je zahvalna zemlja za obradu...
 
Manje više što ima džombi raznih veličina,ima ti i lepe sipke zemlje,nego što u razlici otpora zemlje,usled gaženja po njivi,a gaženo je dosta jer su tandemi morali pratiti kombajn,plug se različito ponaša čak i jednom prolazu,da ne oričam štoje svaki krug za sebe,pa čas jedna brazda ide pliće i izvaljuje grudve čas druga,pa je oranje izrazito nejednako,pa to sve na kraju izgleda jako gadno
 
Dzomba se ore ko ranijih godina. A tu je i flasa
f99fc6333db6d92fb9d1c9000e5cd0b8.jpg
77bfd11f33b62010c2488442dbec052b.jpg


A i burek s mesom


Sent from my SM-G960F using Tapatalk
f8cf98ea7d52dc81401722ce4c4c199c.jpg
 
@vlada88 Mi nasu slamu prodali, pa je tu gazeno sa kamionima i svacime. Rolke su pravili. Po mokrom sve maltene. Tako da jaaaako tesko idu. Iskace plug. Ostavili smo ih za kasnije.

Bili smo i plug da vidimo kod vas, fina spravica. Neka vas sluzi dugo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh