Oranje

Na prvoj i trećoj slici kao da plug ide malo ka neoranom pa prednja malo više hvata i diže više zemlju a zadnja što bi rekli ko ker sa vašara :osmeh: mada vidim da su malo uslovi zajebani i da ima lepih tragova.
 
Mozda se cini na prvoj jer je tako slikano a i prvi krugovi pa sam jos morao da dostelujem plug. Ali kasnije nisam primetio nista neuobicajno :osmeh: A za onu trecu sliku jeste malo losije oranje ali je to u principu laka i lepa zemlja kad su uslovi ok.
 
Jako ostro oko ima sale ratar. Kod nas sa malim zahvatima po bazdi a sirokim zadnjim tockovima potrebno je ili ici dublje 3-4cm sa prednjom brazdom ili je prosiritibza 3-4cm. Desni tocak zgazinod prethpdnog prohoda pa onda kada se gleda ako su identicne dubine i zahvati brazda pozna se svaki prohod. Na 3x40cm zahvatu je prednja brazda bila nastelovana na 45cm i onda je oranje bilo kao pista.
 
Mozda se cini na prvoj jer je tako slikano a i prvi krugovi pa sam jos morao da dostelujem plug. Ali kasnije nisam primetio nista neuobicajno :osmeh: A za onu trecu sliku jeste malo losije oranje ali je to u principu laka i lepa zemlja kad su uslovi ok.
Da dodjes ti u ispomoc kod mene,pa da ja vidim kako to u realnosti deluje ta prva brazda,... odradis par ha pa ce mo nastelovati kako teba :ppozdrav::osmeh:
 
Jeste to tako kad su idealni uslovi tojest kad se zemlja nezagazi po mokrom.Malo sam više u ovom poslu i vrlo se dobro sećam godina (jeseni) kad i ova naša Bačka zemlja pitoma ume da zagorča posao ali no.Sad je druga priča od kako se klima poremetila pa sve stiže ranije pa se u majicama poradi a i soja se tad nije gajila ni blizu.
 
Kad sam bio klinac čitao te romane i skupljao ih sve po brojevima, Zagor, komandant Mark, Blek stena, kapetan Miki, Teks..... i sad imam po koji, gde se samo seti mister noa :osmeh:.
 
Nije to backa zemlja da mozes ustelovati skolski plug.
Ko to kaze, ko to laze, da u tezoj zemlji ne moz' skolski?
1daea815e7dca3f304f8b1f62d72c941.jpg
2194f22ad2f651e30f94625bdc86befa.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
A meni nije teško ni u proleće da opet zakačim plug ako treba..mislim da ispravim brazdu,neda orem celu njivu naravno..
 
Nazad
Vrh