Oranje

Oro sam prve godine sa rusom bez točka ne kažem da ne može u da je ne izvodljivo ali to nije posao ,to je zajebavanje a ne oranje.
 
Šta znači lepo? Ako samo sudite po izgledu oranja lepo i uredno složene brazde a plug negde išao 15cm i 35cm to nije kvalitetno uradjeno.Rus teško i sa točkom može ovo a o kvalitetu oranja bez točka ne vredi trošiti reči ni tastaturu.
 
druze dodjes da vidis i bice ti jasno, nema toga sto ti pricas malo 15 malo 35, on nikada nije orao ispod 35 i tako i drzi dubinu, i sve zaorano i sve slozeno, covek zna sta radi, ja nisam mogao verovati...
 
Sa 820 orem bez točka od kada je kod nas.Hidraulik mu je dosta precizan i dovoljno osetljiv da može da ore bez točka.Na mtz 82 ,široka kabina ali je bio peščane boje,sam svojevremeno dorađivao hidrauliku kako bi mogao da ore bez točka.Sa masejem takođe orem bez točka .Ne volim da orem sa točkom ako ne moram,za sada ide dobro.
 
Trenutna, ide odlično
a29db42b3980ac5a8e2a117de1301420.jpg
a4f68ca49c5a400a9d893c4c82c45b33.jpg


Sent from my DUA-L22 using Tapatalk
 
samo sraf matica i kontra matica su zakon. meni u prvoj njivi kad sam krenuo zimnko oranje ispao osigurac sto drzi stabilizator pluge i ja odmah stavim sraf maticu i kontra maticu i evo mu ga k....

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Moze i onaj na preklop osigurac (imam u kvalitetu skinuto sa nekih stranih traktora) :osmeh: i onda jos samo paljenom zicom dotegnem preklopnik i osovinu osiguraca.
 
Мени је ове године спао био плуг, када мас излазио из бразде...једва сам га био закачио, ваљаних 30 минута сам се мучио, пут ко планина са једне стране, па нисам ни помишљао да откачим плуг...Чим сам дошао кући, побацао те осигураче мејб мај мала привреда, направио два осигурача од 12мм, фино урезао навој, ставио по осигурачу две матице и да те бог види, само терај и не мисли...
 
Nazad
Vrh