Oranje

@markokg hvala na trudu oko postavljenih slika

Kod mene u kraju gde imam plac na Kovioni u blizini Ralje nema teške mehanizacije uglavnom mali traktori. Da li je predlog da brazde izravna bagerom dobra ideja ili ne?

Ako neko slučajno čita forum a ima ili zna nekog u okolini da ima opremu za ovakav problem molim da mi se javi.
 
021af6aa7bc38ad114b2a5891ef2fb82.jpg

Mali da osvjezimo temu ,danas razoran ljulj i do uskrsa da turim kukuruz
 
danas oranje jedne manje parcele, uslužno, ima dosta vlage, trebao sam možda pričekati par dana da se malo prosuši, bolje bi se rasipala zemlja, i prilika da probam plug






 
Cahure na osovini pluga namjesti kako treba i dotegnu da drze osovinu na mjestu a i pero prednje glave stoji nekud bez veze ubrdo...

IMT mu nije do koljena po kvaliteti rada i kvaliteti materijala. Samo namoj kupovati za njega raonike iz male privrede sumnjive kvalitete i nece biti problema.
 
Netreba mi crtalo, hehe

OLT više neradi, a i njihovi raonici zadnji koji su proizvedeni, nisu ništa bolji, mislim da Huđik Temerin ima raonike odlične kvalitete i oni iz Čantavira, koji nisu ofarbani

Moram još pozatezati te čahure kako treba i to pero namjestiti, i bude spreman kada ovršim ječam, mislim da će bolje raditi od IMTa, sa kojim nisam bio zadovoljan, ovaj ima puno veće daske, i cijeli ram je veći i jači, klirens je veći kao i razmak između brazdi....

IMT 756 je sada na prodaju
 
Netreba mi crtalo, hehe

OLT više neradi, a i njihovi raonici zadnji koji su proizvedeni, nisu ništa bolji, mislim da Huđik Temerin ima raonike odlične kvalitete i oni iz Čantavira, koji nisu ofarbani

Moram još pozatezati te čahure kako treba i to pero namjestiti, i bude spreman kada ovršim ječam, mislim da će bolje raditi od IMTa, sa kojim nisam bio zadovoljan, ovaj ima puno veće daske, i cijeli ram je veći i jači, klirens je veći kao i razmak između brazdi....

IMT 756 je sada na prodaju

Ne kazem nista za Hudjika nego za ove nase "plasticne" raonike. Kolega je kupovao za svoj trobrazni od nekog lokalnog kovaca pa se spicevi motaju kao ludi a raonici se trose jako brzo. Gledaj samo kvalitetne raonike i nece biti problema.

Jos jednom ti kazem da je naspram IMT-a ovaj OLT plug korak naprijed. Narod ih samo ne voli zbog PTO, Alkara, Slavonca i plugova iz tog doba koje je bilo bolje izgubiti nego pronaci. Samo gaaaaas i da te dugo sluzi!
 
Snimak jučerašnjeg i današnjeg (juče nas otjerala kiša) oranja, skinuo ječam pa priprema za kukuruz, moram sačekati da se malo prosuši pa ide rotodrljača


 
Zombie zar nisi imao veci traktor da uzores? Sta je za Zetorom?:ppozdrav: srecno sa kukuruzom, jel imas sistem za zalivanje?
 
Svaka cast, tako cu i ja kad skinem grasak i ovas da izorem plitko za sudansku travu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Ja sam mislio da uradim slicno, da posejem kukuruz da imam za dnevne potrebe u avgustu I septembru dok sacekam silazu. Nakon sto sam pokupio pokoseni ovas, nije mi se trosilo gorivo s obzirom da ne javljaju dosta padavina u narednom periodu
 
Ne mozes mnogo da izgubis a mozes mnogo da dobijes ipak je sve to kocka, sejao u aprilu ili junu.

Sent from my HTC Desire 620G dual sim using Tapatalk
 
Naravno sama setva kukuruza je postala kocka. Kad posejem u aprilu znam da ce makar porasti da moze da sece za silazu a u junu je i to rizik :osmeh:
 
Parcela je mala, samo 2000m2, imam sjeme što je ostalo, goriva će otići zanemarljivo malo pa šta mu bude. Ako ništa bar će biti neke mase da se zaore kao zeleno djubrenje.
 
Nazad
Vrh