Oranje

Danas gotovo i kod nas oranje.
Evo i neka slicica sa flasom
img201412171541541.jpg

img201412171543391.jpg
 
Zetor, 4 stepena (izvinjavam se sto "lajem" pre vlasnika, i sto trazim dlaku na jajetu).
 
Poslednja izmena:
Kod nas sa 904 niko ni ne pokusava da ore sa 3 brazde.Obicno svi rade sa 2x35 i tad ide 4spora ili kad se lako ore 2 brza.
 
Ide lepo vreme nismo morali toliko da zurimo sa oranjem, mada sam zadovoljan ucinjenim, zadnjih dana potrosnja je opala i oranje daleko rastresitije... sad mozemo komotno u drugu naj popularniju temu 'z.z.brazde' :haha:
 
Bogami kod mene je od sinoc do danas potrosnja porasla dosta.Ja sam sinoc od pola 2 do jutros do 9 orao.Pala neka kisica oko 3-pola 4 nocas i samo raskaljala od gore,plus magla ceo dan i epilog je bio da im je u pola 3 danas nestalo goriva u traktor.
 
To su vanredne okolnosti, kod nas nije palo nista i danas suncano, milina jedna...tako sam i ja izasao jedan dan i toliko je proklizavalo i sa ukljucenom blokadom da sam odustao, vise stete nego koristi. Sad kad vidim kako lepo vreme ide zao me sto sam mucio masine i rezervoare :haha:

- - - - - - - - - -

Divanio sa bratom iz Botosa kaze katastrofa kako je prosao sa potrosnjom, zemlja relativno laka za obradu(malo teza od moje) godinama je orao sa mtz-om 820 i 757-30, sad je morao jednu brazdu da skine i sa jednim rezervarom nafte istera 4,5kj. prvi dan je mislio da mu neko izvadio naftu iz traktora, napuni ga bata i bez brige krenuo orati kad cvrc, na 4,5kj nestade mu corbe :osmeh: ete veselja...
 
Nazad
Vrh